Infostart.hu
eur:
354.25
usd:
311.44
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

4-es metró: Molnár Gyula szerint meg lehetett volna előzni a balesetet

A XI. kerület MSZP-s polgármestere szerint figyelmesebb, szakszerűbb előkészítéssel meg lehetett volna előzni a Tétényi úti balesetet. A 4-es metró építése során, a Tétényi úti metróállomás építkezésének környékén kedd hajnalban a föld súlya alatt eltört egy víznyomócső és egy gázvezeték is. Molnár Gyula az InfoRádiónak elmondta: a Gellért térnél és a Fővám térnél még alaposabban kell elvégezni a vizsgálatokat, ugyanis az ottani talaj szerkezete miatt szintén adódhat ilyen probléma.

A 4-es metró alapalagútjának fúrása biztonságosan halad, de a keddi, Tétényi úti baleset megmutatta, hogy a járulékos munkákra is nagyobb figyelmet kell fordítani - mondta az InfoRádiónak a XI. kerület szocialista polgármestere.

Molnár Gyula hangsúlyozta, hogy még jobban kell előkészíteni és alaposabban kell vizsgálni a munkákat.

A Dunához közel, a Gellért térnél és a Fővám térnél plusz talajmechanikai és biztonsági vizsgálatokat kell készíteni, hogy még egyszer ne forduljon elő a keddihez hasonló helyzet - közölte a polgármester.

Molnár Gyula hozzátette: nem kell mindent újrakezdeni, mert az előkészületek alaposak voltak, de a Tétényi úti baleset jelzés arra, hogy a vizsgálatokat még körültekintőbben és akár drágábban is el kell végezni.

Hanganyag: Németh Zoltán

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×