Infostart.hu
eur:
391.83
usd:
340.7
bux:
0
2026. március 13. péntek Ajtony, Krisztián

"A tételes vámvizsgálat sem lehet megalázó"

Az állampolgári jogok biztosához fordul egy bajai házaspár, mert állításuk szerint megalázták őket a tételes vámvizsgálatkor a magyar vámosok a bácsalmási határátkelőhelyen. A panasz után elvégzett hatósági vizsgálat nem állapított meg szabályszegést - mondta el az InfoRádiónak Sipos Jenő, a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának szóvivője.

Bármikor elrendelheti a szolgálatban lévő pénzügyőr egy-egy jármű vagy utas tételes vámvizsgálatát, ha felmerül a gyanú, hogy illegális árut találnak - mondta el az InfoRádiónak Sipos Jenő.

A tételes vámvizsgálat attól függő, hogy milyen járműről van szó. A kamionokat röntgennel világítják át, és ha szükséges, akkor kipakoltatják, és egyesével átvizsgálják az árut. Személyautónál az utasok csomagjának, adott esetben a ruházatának átvizsgálását jelenti.

Semmiképpen nem lehet megalázó a vizsgálat, és minden ilyen irányú bejelentést kivizsgálnak. A pénzügyőrök mindig arra törekszenek, hogy a vizsgálat személyiségi vagy egyéb jogot ne sértsen, és a lehető legszabályosabb legyen. A vámvizsgálatokhoz képest egyébként elenyésző számban érkeznek csak kifogások a VPOP-hez.

Hanganyag: Gál Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Öböl-országok Achilles-sarka nem az olaj, és annyira érzékeny, hogy már nem is merik támadni

Az Öböl-országok Achilles-sarka nem az olaj, és annyira érzékeny, hogy már nem is merik támadni

Az ivóvízhez való hozzáférés az Irán ellen folytatott háborúban érintett államok egyik legnagyobb sebezhető pontja. Ugyan ezek az országok egy természeti kincsből, az olajból gazdagodtak meg, de egy másikhoz, a vízhez való hozzáférés létfontosságú a számukra. Ezt pedig a tengervizet sótalanító üzemek jelentik.

Czepek Gábor Kijevből: „várjuk a választ, pénteken is itt leszünk”

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről – közölte Czepek Gábor, a kőolajvezeték állapotát vizsgáló magyar küldöttség vezetője az ukrán fővárosból jelentkezve esti Facebook-videójában.
inforadio
ARÉNA
2026.03.13. péntek, 18:00
Pásztor Szabolcs
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×