Infostart.hu
eur:
357.86
usd:
306.54
bux:
132426.66
2026. május 15. péntek Szonja, Zsófia

Magyarország 2009 végéig kivonja a MIG-29 -eseket a hadrendből

Magyarország 2009-ben végleg kivonja a hadrendből a MiG-29-es típusú vadászrepülőgépeket - jelentette be a honvédelmi miniszter Moszkvában.

Szekeres Imre közölte: szeretnék, ha az orosz gyártó - a hadrendből kivont MiG-29-es repülőgépekért cserébe - elvégezné a honvédség helikoptereinek karbantartását és felújítását, illetve beszámítaná esetleges új helikopterek vásárlásánál.

"Számunkra kedvező lenne, ha ezekért a repülőgépekért cserébe az orosz szállító felújítaná a Magyar Honvédség tulajdonában lévő Mi-8, Mi-17 és Mi-24 típusú szállító és harci helikoptereket, illetve beszámítaná orosz helikopterek esetleges vásárlásánál" - mondta a politikus.

A honvédelmi miniszter emlékeztetett: a Magyar Honvédség az év végéig megkapja a 14 megrendelt svéd Gripen katonai repülőgépből az utolsót is.

Magyarország 1993 szeptembere és novembere között 22 darab együléses és 6 darab kétüléses MiG-29 típusú vadászrepülőgépet kapott az orosz államadósság fejében.

A gépek közül azóta kettő lezuhant, de a többinek is már csak egy része teljesít szolgálatot.

Címlapról ajánljuk

Megjelent a Magyar Közlönyben a lista, hogy a Tisza-kormány miket fog sürgősen kivizsgálni és nyilvánosságra hozni

Az új kormány első rendeletei azokról az ügyekről szólnak, amelyek kapcsán vizsgálatok indulnak és amilyen ügyeket nyilvánosságra fognak hozni. A pénzügyminiszter különleges jogköröket kapott, vizsgálják a kórházak klímáit, ügynökakták, kegyelmi ügy, titkos szerződések, kormányhatározatok – hosszú a lista.
inforadio
ARÉNA
2026.05.15. péntek, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Kormányalakítás: megkezdődött az átadás-átvétel, Pintér Sándor vizsgálatot kért maga ellen

Kormányalakítás: megkezdődött az átadás-átvétel, Pintér Sándor vizsgálatot kért maga ellen

Május 13-ától hivatalosan is átvette az ország vezetését a Magyar Péter vezette Tisza-kormány, amely első, éjjelbe nyúló ülését az aszályra hivatkozva is Ópusztaszeren tartotta. Csütörtök délután megkezdődött az átadás-átvétel utolsó fázisa is. A volt kormány irányítói átadták posztjukat az újonnan megalakult Tisza-vezetésnek. Ruszin-Szendi Romulusz 10 új szabadnapot jelentett be az állománynak, és más nagy bejelentéseket is tett a minisztériumi munka kezdetéről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×