Infostart.hu
eur:
381.92
usd:
325.09
bux:
125197.21
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Búzamező a Budai Várban

Géntechnológiával életre keltett ősi szőlőültetvényeket és búzatáblákat szeretne látni Budapest városarculati tanácsnoka a Várlejtő lankáin.

Bojár Iván András az InfoRádióban elmondta, hogy a látvány egyszerre lenne szép és különleges, az ott készülő muzeális jellegű bor és cipó pedig turistacsalogató gasztronómiai érdekességet jelentene.

Mint mondta, a Budai Vár nyugati lejtőjén egészen az 1920-as évekig láthatók voltak azok a szőlőültetvények, amelyek már Mátyás király idejében is ott álltak.

Ezeken a helyeken most parkok vannak, a fővárosi önkormányzat városarculati tanácsnoka szerint azonban a parkok helyén szőlőtőkék és búzatáblák is lehetnének.

Bojár Iván András elmondta azt is, hogy az ország legrégibb szőlőtőkéje, egy több mint 150 éves példány is a várnegyedben, egy régi ház udvarán van.

A szakember úgy tudja, hogy a tőke mind a mai napig terem, de hogy lehet-e szaporítani, arra nem tudott válaszolni.

Elmondta azonban, hogy felvették a kapcsolatot a kertészeti egyetem munkatársaival, illetve a gödöllői egyetem agrárszakembereivel is.

Hanganyag: Tenczer Gábor

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Dán kormányfő az EU-csúcson: Grönland ügyében nyitottak vagyunk az együttműködésre az Egyesült Államokkal

Dánia és Grönland nyitott az együttműködésre az Egyesült Államokkal az 1951-es védelmi megállapodásuk továbbfejlesztése érdekében – jelentette ki Mette Frederiksen dán miniszterelnök Brüsszelben az EU-csúcson csütörtökön késő este.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugrottak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódott az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×