Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Mi a teendő, ha levél jön az egészségbiztosítótól

Csaknem egymillió olyan ember van Magyarországon, aki nem szerepel az egészségbiztosító nyilvántartásában. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nincs biztosítási jogviszonyuk. Az is lehet, hogy a munkaadóik nem adták le megfelelően az adataikat.

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár kétféle úton próbálja felkutatni, hogy kik azok, akik biztosítotti jogviszony nélkül veszik igénybe az egészségügy szolgáltatásait - mondta el az InfoRádióban az OEP szóvivője.

A kórházak, a rendelőintézetek és a háziorvosok értesítik az egészségbiztosítót, ha jogviszonnyal nem rendelkező beteget látnak el.

Ezzel párhuzamosan az OEP is kutat olyan emberek után, akik nem szerepelnek az adatbázisában. A múlt héten 100 ezer ilyen embernek küldtek tájékoztatást.

Molnár Barbara elmondta: ha valaki annak ellenére kap egy ilyen levelet, hogy fizeti a tb-t, akkor el kell mennie a megyei egészségbiztosítási pénztárhoz. A hivatal felveszi a kapcsolatot a munkáltatójával, és kideríti, hogy hol veszhettek el az adatok.

Az várhatóan az év végére derül ki, hogy pontosan hányan vannak a "potyautasok" - mondta Molnár Barbara.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×