Infostart.hu
eur:
364.77
usd:
316.18
bux:
146688.57
2026. július 31. péntek Oszkár

Nemet mondott az OVB az egyik népszavazási kérdésre

Nem hitelesítette a Fidesz és a KDNP által benyújtott, a tandíjfizetéssel összefüggő népszavazási kérdést az Országos Választási Bizottság.

A testület álláspontja szerint a kérdés a kormányprogram lényeges részét érinti, így az alkotmány értelmében népszavazásra nem bocsátható.

Az OVB határozata az Alkotmánybíróság előtt támadható meg.

A Fidesz képviseletében Salamon László a döntést követően közölte: meglepte az állásfoglalás, és továbbra is meggyőződése, hogy a kérdés kiállja az alkotmányosság próbáját.

Az előterjesztő pártok az Alkotmánybírósághoz fordulnak - tette hozzá.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Energiahiányban szenved a forint

Energiahiányban szenved a forint

A tegnapi napon a japán jegybank devizapiaci beavatkozása nyomán a jen több mint 2 százalékot erősödött a dollárral szemben, miközben az euróval szemben is gyengült a dollár. A nap folyamán az energetikai veszélyhelyzettel kapcsolatos hírek, a japán jen mozgása és a bejövő makroadatok állnak a figyelem középpontjában. A forint reggeltől kezdve fokozatosan gyengült a Paks leállításáról érkező bejelentések, és az emiatt szükségessé váló nagyobb energiaimportról szóló hírek hatására, a tendencia azonban a délután folyamán megállt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×