Infostart.hu
eur:
364.83
usd:
313.34
bux:
149672.88
2026. augusztus 28. péntek Ágoston

Egy szülés 24 ezer forint

A magyar lakosság nincs felkészülve arra, hogy megszűnjön a szabad orvosválasztás, és az egészségügyi kormányzat semmilyen hatástanulmányt nem készített az erről szóló törvényjavaslat benyújtása előtt - mondta az InfoRádióban a GKI Egészségkutató Intézetének munkatársa.

Rékassy Balázs szerint jelentősen megnőhetnek a terhei annak a várandós anyának, aki ragaszkodik szülészorvosához.

A javaslat értelmében ugyanis az az orvos, aki 9 hónapon át kezelte - ha éppen nincs ügyeletben a szüléskor - csak akkor mehet be a kórházba, ha az anya állja a szülés költségeinek 30 százalékát.

Az egészségbiztosító egy komplikáció nélküli szülés után 80 ezer forintot utal a kórháznak, azaz az anyának 24 ezer forintjába kerül majd, ha éppen nincs szerencséje, és nem a saját orvosa dolgozik a szülés idején.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×