Infostart.hu
eur:
358.82
usd:
306.25
bux:
132257.09
2026. május 13. szerda Imola, Szervác

"Nem lehet tétlenül nézni a magyarok bántalmazását"

Pozsonyban ma tárgyalnak a szlovákiai pártok a Magyar Koalíció Pártja által kidolgozott, a nemzetellenes megnyilvánulásokat határozottan elutasító dokumentumról. Erről a szlovákiai magyar politikai erő alelnöke beszélt az Inforádió Aréna című műsorában.

Csáky Pál úgy vélte: határozott figyelmeztetés lenne a szélsőséges erőknek, ha valamennyi párt aláírná a nyilatkozatot.

A politikus hangsúlyozta: álláspontjuk szerint Ján Kubis szlovák külügyminiszter ellenségképet keres, amikor a Pozsony elleni lejárató kampányról beszél, amiért a Magyar Koalíció Pártját is felelősnek tartja.

A külügyminiszter szakértőként lépett be a kormányba, de gyorsan, igen mélyre csúszott - fogalmazott a magyar politikus, hozzátéve: Ján Kubisnak először a saját háza táján kellene körülnéznie.

Csáky Pál közölte: a problémák azzal kezdődtek, hogy a koalíció tagja lett a szélsőségesen nacionalista Szlovák Nemzeti Párt, amelynek vezetője, Ján Slota az európai normák szerint elfogadhatatlan, magyarellenes kijelentéseket tett.

Úgy vélte: a Magyar Koalíció Pártja nem nézheti tétlenül, hogy magyarokat azért bántalmaznak, mert élnek alkotmányos jogukkal és anyanyelvükön beszélnek.

A Magyar Koalíció Pártjának alelnöke szólt arról is: pozitív fejleménynek tartja, hogy a szlovák rendőrség a hétvégén határozottan fellépett a szélsőséges megnyilvánulások ellen.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Magyar Péter bemutatta a székhelyét

A miniszterelnök székhelye és a kormányülések helyszíne Budapesten, az Alkotmány utca 5. szám alatt lesz – közölte Magyar Péter.
inforadio
ARÉNA
2026.05.13. szerda, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
Tisza-kormány: az első ülés után érkeznek a fontos bejelentések

Tisza-kormány: az első ülés után érkeznek a fontos bejelentések

A frissen megalakult Tisza-kormány szerdán már kormányülést is tart, ahol többek közt a gyermekvédelemről, titkosított nemzetközi szerződésekről és a rendkívüli aszályhelyzetről is döntenek. A nap folyamán kiderült, hogy távozik posztjáról Vágujhelyi Ferenc, a NAV elnöke, és az Élő Környezetért Felelős Minisztérium természetvédelemért felelős helyettes államtitkára Sipos Katalin, a WWF Magyarország igazgatója lesz. A fejleményekről folyamatosan beszámolunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×