Infostart.hu
eur:
356.55
usd:
311.73
bux:
0
2026. július 10. péntek Amália

Kórházösszevonás - a kormány vizsgálja a lehetőségeket

Egy felügyelet alá tartozhat vagy akár egyesülhet is 2007-től a BM és a Központi Honvéd Kórház. Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium szakállamtitkára az InfoRádiónak azt mondta, hogy több egészségügyi intézményt is érinthet az átalakítás.

Jenei Zoltán hangsúlyozta: egyelőre a párhuzamosan működő intézmények munkáját tekintik át. Ezeket ugyanis nem megfelelően használják ki.

Hozzátette: azt szeretnék elérni, hogy az érintett kórházak hatékonyabban, olcsóbban működhessenek.

Jenei Zoltán kitért arra is, hogy a mostani átvilágítás eredményének ismeretében hozza meg a kormány a döntését.  Az új rendszert a 2007. közepén vezethetik be.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Csiki Varga Tamás az Arénában: Donald Trump kétszer is a pillanat hevében mondhatott túl nagyot a NATO-csúcson

Csiki Varga Tamás az Arénában: Donald Trump kétszer is a pillanat hevében mondhatott túl nagyot a NATO-csúcson

A Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője szerint óvatosan kell kezelni az amerikai elnök bejelentését, mely szerint engedélyezheti, hogy Ukrajna hozzáférjen a Patriot rendszerekhez kapcsolódó technológiához. Az InfoRádió Aréna című műsorában Csiki Varga Tamás azt mondta: Donald Trump gyakran tesz olyan bejelentéseket, amelyek részletei csak később tisztázódnak.

A változás nem jelenthet önkényt – így zajlott az Alaptörvény-módosítás elleni tüntetés a Sándor-palotánál

„Nem félünk!” – ez lett a csütörtök estére a Sándor-palota elé tervezett tüntetés fő rigmusa és üzenete. Beszélt mások mellett Szakács István, illetve Havasi Bertalan is. Utóbbi szerint Sulyok Tamás nem fog aláírni alkotmányellenes jogszabályt, rá vonatkozót sem. Áder János öt kérdésre adta meg a választ, üzenve az új hatalomnak.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×