Infostart.hu
eur:
365.26
usd:
315.36
bux:
150666.43
2026. augusztus 30. vasárnap Rózsa

Meghalt az egyiptomi robbantás magyar sérültje

Meghalt az a magyar férfi, aki az egyiptomi Dahabban elkövetett merényletben súlyos égési sérüléseket szenvedett - mondta el az InfoRádiónak dr. Juhász Zsuzsa, a Központi Honvéd Kórház égési osztályának orvosa.

Az ötvenhárom éves férfi szombaton reggel hét óra öt perckor hunyt el. Szíve leállt és az újraélesztési kísérlet nem járt sikerrel.

A férfit április 29-én szállították be a Honvéd Kórházba, miután különgép hozta őt haza Egyiptomból. Testfelülete nagy része megégett, és más sérüléseket is szenvedett.

Az elmúlt napokban a kórház orvosai folyamatosan küzdöttek az életéért, de nem sikerült őt megmenteni.

A férfi április 24-én az egyiptomi Sínai-félszigeten lévő Dahab üdülőhelyen tartózkodott, amikor terroristák három bombát robbantottak a városban. 47 éves felesége a helyszínen meghalt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: Mohács után 500 évvel még mindig itt vagyunk, a történelmünk a talpra állások története

Magyarország elvesztett egy sorsdöntő csatát, de nem tűnt el: ma is itt vagyunk, magyarul beszélünk, és újra talpra állunk – mondta Magyar Péter miniszterelnök szombaton, a mohácsi csata 500. évfordulóján tartott megemlékezésen. Két napig tartanak a programok.
inforadio
ARÉNA
2026.08.31. hétfő, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×