Infostart.hu
eur:
354.02
usd:
303.74
bux:
134616.81
2026. június 1. hétfő Tünde

Orbán: a Fidesz nem osztja meg a nemzetet

Az új nemzeti politika jelentőségét hangsúlyozta Gárdonyban a Fidesz miniszterelnök-jelöltje.

Orbán Viktor azt mondta: a cél, hogy Magyarországon a magyar emberek legyenek a legfontosabbak.

A Fidesz elnöke szerint az új politika összefogja és nem megosztja a nemzetet, megvédi a magyar érdekeket, a magyar termőföldet, a magyar piacot, a kis- és közepes vállalkozásokat és a magyar termékeket.

Orbán Viktor úgy vélte: a mostani politika nem osztozik az emberek problémájában, felelőtlen, kioktató és időnként megsérti az embereket.

A volt kormányfő szerint a Fidesz programja a sikeres embereknek új lehetőségeket, a segítségre szorulóknak szolidaritást biztosít.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter hétfőn reggel a Sándor-palotába megy

Magyar Péter miniszterelnök hétfő reggel 8 órakor személyesen keresi fel Sándor-palotában Sulyok Tamás köztársasági elnököt, miután május 31-én éjfélkor lejár az államfőnek adott lemondási határidő. A miniszterelnök nem egyedül érkezik: a megbeszélésre elkíséri Görög Márta igazságügy-miniszter is.
inforadio
ARÉNA
2026.06.01. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Megállapodott a Tisza-kormány az Európai Bizottsággal, Kármán András elárulta, mikor érkezhetnek az uniós pénzek

Megállapodott a Tisza-kormány az Európai Bizottsággal, Kármán András elárulta, mikor érkezhetnek az uniós pénzek

Pénteken Magyar Péter bejelentette, hogy az Európai Bizottsággal folytatott tárgyalássorozat eredményeképp mintegy 6000 milliárd forint uniós forrást sikerült felszabadítania a kormánynak. A pénzek nem érkeznek meg automatikusan: a Tisza-kormánynak az újragondolt célokat augusztusig teljesítenie kell. Magyar Péter a Portfolio-nak adott interjújában elmondta, hogy az állami korrupció visszaszorítása volt a Bizottság egyetlen lényeges feltétele és szerinte Brüsszelben is megvolt az akarat arra, hogy Magyarország megkaphassa a neki járó pénzeket. Kármán András pénzügyminiszter a források megérkezésének ütemezésével kapcsolatban lapunknak elmondta, hogy legkorábban az év végén érkezhet meg Magyarországra a helyreállítási eszköz teljes összege, tehát mintegy 10 milliárd euró. Híreink a kormányzásról vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×