Infostart.hu
eur:
354.04
usd:
303.73
bux:
134616.81
2026. május 31. vasárnap Angéla, Petronella

Lakner: a hétvégi eredmény még semmit nem jelez

A Fidesz nyerte a hétvégi időközi választásokat. Az ellenzéki párt kampányfőnöke szerint ez azt jelzi, hogy kormányváltó hangulat van Magyarországon. Lakner Zoltán politológus viszont úgy látja: az eredményekből csak helyi szinten lehet következtetéseket levonni.

A Fidesz jelöltje nyerte a szentendrei polgármester, és a mosonmagyaróvári időközi önkormányzati képviselőválasztást is. Lakner Zoltán az InfoRádióban azt mondta: nem lehet az egész országra vetíthető következtetéseket levonni az eredményből.

Hozzátette: az eredménynek lelki hatása sem nagyon van, bár a győztes párt érdeke az, hogy így állítsa be győzelmét.

Mint mondta, a részvételi arányból sem lehet következtetni arra, hogy az áprilisi országgyűlési választásokon mennyien vesznek majd részt. Az időközi voksoláson általában kevesebben járulnak az urnákhoz.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Magyar Péter hétfőn reggel a Sándor-palotába megy

Magyar Péter miniszterelnök hétfő reggel 8 órakor személyesen keresi fel Sándor-palotában Sulyok Tamás köztársasági elnököt, miután május 31-én éjfélkor lejár az államfőnek adott lemondási határidő. A miniszterelnök nem egyedül érkezik: a megbeszélésre elkíséri Görög Márta igazságügy-miniszter is.
inforadio
ARÉNA
2026.06.01. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Megállapodott a Tisza-kormány az Európai Bizottsággal, Kármán András elárulta, mikor érkezhetnek az uniós pénzek

Megállapodott a Tisza-kormány az Európai Bizottsággal, Kármán András elárulta, mikor érkezhetnek az uniós pénzek

Pénteken Magyar Péter bejelentette, hogy az Európai Bizottsággal folytatott tárgyalássorozat eredményeképp mintegy 6000 milliárd forint uniós forrást sikerült felszabadítania a kormánynak. A pénzek nem érkeznek meg automatikusan: a Tisza-kormánynak az újragondolt célokat augusztusig teljesítenie kell. Magyar Péter a Portfolio-nak adott interjújában elmondta, hogy az állami korrupció visszaszorítása volt a Bizottság egyetlen lényeges feltétele és szerinte Brüsszelben is megvolt az akarat arra, hogy Magyarország megkaphassa a neki járó pénzeket. Kármán András pénzügyminiszter a források megérkezésének ütemezésével kapcsolatban lapunknak elmondta, hogy legkorábban az év végén érkezhet meg Magyarországra a helyreállítási eszköz teljes összege, tehát mintegy 10 milliárd euró. Híreink a kormányzásról vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×