Infostart.hu
eur:
387.13
usd:
334.02
bux:
120688.04
2026. március 3. kedd Kornélia

A három "E" politikája: egyeztetés, eredménytelenség, egymásra mutogatás

Nem hozott eredményt a miniszterelnök-jelöltek vitájáról szóló négypárti egyeztetés. Egyelőre tehát nem lehet tudni, hogy április 3-án illetve 5-én kik és miről vitatkoznak majd a kampány finisében.

"Nem maradtunk semmiben"

"Nem maradtunk semmiben" - összegezte a szabad demokrata kampányfőnök az egyórás zártkörű egyeztetést.

A tervek szerint április 3-án a parlamenti pártok listavezetői vitáznának, 5-én viszont Gyurcsány Ferenc és Orbán Viktor egyeztetne.

Úgy tűnik, hogy jelenleg csak az időpont a biztos, hogy kik ülnek asztalhoz, az egyelőre bizonytalan.

Az SZDSZ elfogadja ezeket a feltételeket, az MDF azonban ragaszkodik ahhoz, hogy Dávid Ibolya pártelnök is részt vegyen mindkét vitán.

Az egyiken ugyanis a programokat, a másikon viszont a listavezetők személyiségét ismerhetnék meg a választók.

Egymásra mutogatnak

Az MSZP szerint Orbán Viktor nem akar vitázni. Gál J. Zoltán, az MSZP kommunikációért felelős vezetője elmondta: olyan vitát akarnak, amelyet a négy legnagyobb televízió élőben közvetít, és jelen van egy szakértő is, aki a statisztikai adatok hitelességét ellenőrzi.

A Fidesz szerint viszont Gyurcsány Ferenc nem akar vitázni. Deutsch-Für Tamás, aki az ellenzéki párt kommunikációjáért felel, azt mondta: ezt bizonyítja, hogy a szocialisták újabb és újabb feltételekkel állnak elő.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő: síita dzsihádot indíthat el a világban Ali Hamenei megölése

Szakértő: síita dzsihádot indíthat el a világban Ali Hamenei megölése

Az iráni ajatollah megölése terrorhullámot, síita bosszúhadjáratot indíthat el a nyugati világban – mondta az InfoRádióban nyilatkozó szakértő. Sárközy Miklós, a Károli Gáspár Református Egyetem oktatója nem számít demokratikus fordulatra az Egyesült Államok és Izrael által megtámadott közel-keleti országban. De mi vagy ki az az ajatollah?

Ezt a levelet kapta Ursula von der Leyen Orbán Viktortól

A mai napon felszólítottam Ursula von der Leyent, hogy szerezzen érvényt az EU-Ukrajna társulási megállapodásnak, amely előírja a Magyarországnak járó olajszállítmányok továbbítását – írja közösségi Oldalán Orbán Viktor.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×