Infostart.hu
eur:
387.1
usd:
333.29
bux:
120688.04
2026. március 3. kedd Kornélia

Újabb adatügy, most Gyulán

A pártok jogszerűen tarthatnak nyilván adatokat szimpatizánsaikról - mondta az adatvédelmi biztos.

Péterfalvi Attila hozzátette: ha ehhez az érintett nem járult hozzá, akkor büntetőjogi következményei is lehetnek az adatkezelésnek.

Az ombudsman azután beszélt erről, hogy csütörtökön egy adatkezeléssel összefüggő kifogás érkezett az Országos Választási Bizottsághoz.

A testület megállapította, hogy sérülhetnek a választási eljárás alapelvei, ha valaki felhasználja azt a több ezer adatot, amelyet a gyulai választókról tárolt számítógépén egy kistérségi menedzser.

A férfi azóta közös megegyezéssel távozott munkaköréből. Lebenszky Attila, a helyi kistérségi iroda vezetője azt mondta: korábbi beosztottja számítógépén több olyan elektronikus levelet is találtak, amelyekből kiderült, hogy tájékoztatja Sarkad fideszes polgármesterét a szocialista irányítású Gyulán történtekről.

Hozzátette: a menedzser számítógépén ábécé sorrendben, illetve utcák szerint voltak csoportosítva a választók adatai, amelyeket vélt politikai szimpátiájuk alapján különböző jelekkel láttak el.

Az ügyben az Országos Választási Bizottság elutasította a kifogást, mert nem tudta megállapítani, hogy felhasználták-e az adatbázist, ugyanakkor a testület büntető feljelentést tesz.

Címlapról ajánljuk

Perzsa-öböl: versenyfutás életre-halálra

Az Öböl-menti arab országok egy héten belül kifogyhatnak a légvédelmi fegyvereikből, ha Irán az eddigiekhez hasonló hevességgel zúdítja rájuk rakéta a dróncsapásait. Márpedig ez a háború eddig elképzelhetetlen méretű eszkalációjához vezethet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Nem sikerült a szépítés: mínuszban zárt Amerika

Nem sikerült a szépítés: mínuszban zárt Amerika

A tegnapi csúnya mínuszok után ma begyorsult az esés a tőzsdéken, miközben a befektetők továbbra is az iráni háború fejleményeit figyelik. Az ázsiai tőzsdék tovább estek miután Irán közölte, hogy lezárta a Hormuzi-szorost, a világ egy legforgalmasabb tengeri olajszállítási útvonalát, amelyen normális esetben napi 14 millió hordó kel át. Az események hatására az olajárak tovább emelkedtek, a gázár elszállt, a tőzsdék pedig jelentősen esnek, Európában 3-4 százalékos, az USA-ban pedig durván 1 százalékos mínuszokat lehetett látni az indexek szintjén. A magyar piac nagyot esett, itthon az OTP vezette a lejtmenetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×