Infostart.hu
eur:
364.18
usd:
315.81
bux:
146688.57
2026. augusztus 3. hétfő Hermina

Közös magyar-szlovén árvíztározó

Közös árvíztározó építését tervezi Magyarország és Szlovénia magyar területen.

A Nyugat-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság vezetője az InfoRádióban elmondta: a tározó "békeidőben" üres lesz, a Szlovéniából induló, majd oda visszatérő Kebele-patak vizét akkor eresztik bele, ha árhullám vonul végig rajta.

A tározó megépítésével meg lehetne védeni az alsóbb szakasz mentén fekvő magyar és szlovén településeket - közölte Nádor István.

Emlékeztetett arra, hogy az 1998-as árvíz idején több utat és a nemesi határátkelőt is le kellett zárni.

A tervezett tározó négymillió köbméter vizet fogadna be az árhullám idejére. Magyarország közös pályázatot nyújtott be az Európai Unióhoz a 600-650 millió forintba kerülő terv megvalósításához.

A remények szerint az építkezés költségeinek 50 százalékát a közösség finanszírozná.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Vasárnap tovább fokozódik a hőség Magyarországon, a csúcshőmérséklet több helyen megközelítheti a 40 fokot. Paksnál reggel mínusz 133 centiméterre süllyedt a Duna, éjszaka pedig leállították a 4. blokk még működő turbinagenerátorát, így az atomerőműben már csak a 2. blokk termel, az is 50 százalékos teljesítménnyel. Az ország ezzel a teljes paksi leállás küszöbére került, miközben a következő napokban tovább nőhet az áramigény és fokozódhat a vízhiány. Cikkünk folyamatosan frissül a hőségkrízis és az energiaellátási helyzet legfontosabb fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×