Infostart.hu
eur:
359.72
usd:
314.79
bux:
140842.29
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

SZDSZ-kampányközpont : az LB jóváhagyta az OVB döntését

A Legfelsőbb Bíróság helybenhagyta az Országos Választási Bizottságnak az SZDSZ kampányközpontjával összefüggő határozatát.

Egy beadvány szerint az Szabad Demokraták Szövetsége és a Főpolgármesteri Hivatal megsértette a választási törvényt azzal, hogy a hivatal pályázat és a pártok előzetes tájékoztatása nélkül ingyenesen adta használatba az SZDSZ-nek a budapesti Károly körúton lévő ingatlanrészt, ahol a liberálisok berendezték kampányközpontjukat.

Az OVB a kifogást érdemi vizsgálat nélkül azzal az indoklással utasította el, hogy az határidőn túl, a központ megnyitását követő három napon túl érkezett.

A Legfelsőbb Bíróság az OVB határozatát az indoklás megváltoztatásával hagyta jóvá, jelezve, hogy a vélt jogszabálysértés a kezdőnap óta változatlanul folyik.

Címlapról ajánljuk

Kármán András: kész a költségvetési leltár – a 14. havi nyugdíjról és az anyák adómentességéről is szó van

Az új hiánycélt augusztus végén határozzák meg, és átfogó törvénymódosítást nyújtanak be a 2026-os évről – mondta Kármán András pénzügyminiszter. A tárca közleménye már a 2027-es költségvetés tervezéséről is beszél, és belekalkulálják a 14. havi nyugdíj következő fázisát és az édesanyák adómentességének korábbi terveit is.
Trump szerint vége az Iránnal kötött megállapodásnak - Ugrott az olaj, ütötték a tőzsdéket

Trump szerint vége az Iránnal kötött megállapodásnak - Ugrott az olaj, ütötték a tőzsdéket

A részvénypiaci hangulat jelenleg rendkívül törékeny, két meghatározó téma uralja most a tőzsdéket, az egyik a mesterséges intelligenciához köthető részvények esése, a másik pedig az iráni helyzet alakulása. Ma az utóbbi került a figyelem középpontjába: az Egyesült Államok és Irán közötti konfliktus újabb fordulata miatt ugyanis emelkedni kezdett az olaj és a földgáz ára, miközben az európai és az amerikai tőzsdék is lefordultak. A negatív nemzetközi hangulat alól a régiós részvénypiacok valamelyest kilógtak, relatív felülteljesítést láthattunk a magyar tőzsdén.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×