Infostart.hu
eur:
360.24
usd:
309.15
bux:
150750.4
2026. augusztus 26. szerda Izsó

Sírokat gyaláztak meg Szolnokon

Ötven sírt rongáltak meg ismeretlen tettesek a szolnoki köztemetőben. Az elkövetők több műkőből készült virágvázát magukkal vittek - mondta el az InfoRádióban a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

Kovács Ágnes közölte: a tettesek múlt hétvégén a város Kőrösi úti temetőjében majdnem ötven urnasírt gyaláztak meg, az urnák gránitlapját összetörték, mintegy 50 műkővázát pedig elloptak.

Az anyagi kár megközelíti a másfél millió forintot, egyelőre ismeretlen tettesek ellen nyomoznak - tette hozzá a szóvivő.

Kovács Ágnes elmondta: korábban kisebb-nagyobb lopások és rongálások előfordultak, ilyen mérvű vandalizmus azonban még nem történt Szolnokon.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Totyik Tamás: ha az önkormányzatok visszaveszik az iskolákat, tankerületek szűnhetnek meg

Totyik Tamás: ha az önkormányzatok visszaveszik az iskolákat, tankerületek szűnhetnek meg

Ugyan Klebelsberg Központ szerepe átalakul, az új tanévnek még a régi rendszerben futnak neki az iskolák és a tankerületek – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke. Beszélt arról is, hogy a kormányzat által augusztusban bevezetett, vagy eltervezett változások számos kérdést hagytak nyitva, és például a fenntartói ügyeket nagyon hamar meg kellene oldani.

Meghalt Nádas Péter

Augusztus 26-án életének 84. évében elhunyt Nádas Péter Kossuth- és József Attila-díjas író, a modern magyar irodalom egyik meghatározó alakja.
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×