Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
328.11
bux:
109607.58
2025. december 13. szombat Luca, Otília

Műanyag halak a Kossuth téren?

Egy óriásakváriumot helyez ki a fővárosi önkormányzat a víz világnapján a Kossuth térre. A városképvédelmi bizottság az ötletet egyszer már leszavazta, de másodszorra a kormánypárti többség elfogadta az ötletet.

Az ENSZ kezdeményezésére minden évben március 22-én ünnepeli a világ a víz világnapját.

A Főpolgármesteri Hivatal azt tervezi, hogy az alkalomból egy 1.800 hektoliteres üvegakváriumot helyez ki a Kossuth térre, hogy azzal hívja fel a figyelmet a főváros legnagyobb környezetvédelmi beruházására, a csepeli víztisztító építésére.

Az akváriumban műanyag halak úszkálnának, a víz minősége pedig olyan lenne, mint a Dunáé a víztisztító megépítése után.

A városképvédelmi bizottság ellenzéki elnöke az InfoRádióban elmondta: egyszer már elutasították az ötletet.

Endrédy István szerint az akvárium "nem biztos, hogy megfelelően szimbolizálja" a víz világnapját a kampány idején, ráadásul szerinte az nem is a Kossuth térre való.

Molnár István, a bizottság szabad demokrata tagja viszont azt mondta: korábban a Mikulásgyárral kapcsolatban is felmerült, hogy kampányolni fognak vele, később azonban nem igazolódtak be ezek az aggodalmak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Magyar Péter a Várban: a hatalom egy szörny

„Lehet, hogy Tuzson Bence igazságügyi miniszter ráér, lehet, hogy Sulyok Tamás államfő ráér, lehet, hogy Orbán Viktor miniszterelnök ráér, de ezeknek a gyerekeknek nincs több idejük, nem akarnak még több karácsonyt félelemben élni! Ezeket a gyerekeket most is bántják, most vannak veszélyben!” – fogalmazott a Tisza Párt támogatóinak sokasága a Sándor-palota előtt Magyar Péter.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.15. hétfő, 18:00
Mészáros Andor
az Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK Történeti Intézetének docense
Mélyen Oroszország területén csapódtak be drónok, Ukrajna ellentámadásba kezdett - Háborús híreink szombaton

Mélyen Oroszország területén csapódtak be drónok, Ukrajna ellentámadásba kezdett - Háborús híreink szombaton

Ukrajna a béke irányába tett lépések a hét második felében, bemutatott az Egyesült Államoknak egy 20 pontos módosított javaslatot a háború lezárására. Ebben szerepel egy olyan javaslat, amely a Donbaszt semleges területté nyilvánítaná, az ukrán erők kivonulásával.Később ezt letagadták, és arról beszéltek, hogy ez csak egy lehetőség, amit meg kellene vitatni. Közben Donald Trump amerikai elnöknek fogy a türelme. Pénteken az ukrán haderő jelentős ellentámadást hajtott végre Kupjanszknál: a várost - ukrán források szerint - szinte teljesen bekerítették. Az éjjel két ‍ember halt meg az éjszaka egy ukrán dróncsapásban az oroszországi Szaratov ‍városban. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 13. 13:44
×
×
×
×