Infostart.hu
eur:
356.55
usd:
306.28
bux:
129728.5
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp

Gyurcsány szerint a Fidesz javaslata blöff

A miniszterelnök szerint nem a kormányfő-jelöltek személye, hanem a programok alapján szavaznak majd az állampolgárok áprilisban. Gyurcsány Ferenc az MSZP Baloldali Tömörülés Platformjának, a párt nyugdíjas tagozatának és az MSZOSZ nyugdíjas választmányának közös rendezvényén beszélt erről.

A kormányfő szerint az MSZP és a Fidesz programja között különbség van a politikai radikalizmus, a társadalmi igazságosság, a felelősség, a munka- és a vállalkozásbarát politika, az együttműködés és a verseny, a családtámogatás, a nyugdíjrendszer, az adópolitika, az egészségügy, valamint a külpolitika tekintetében.

Gyurcsány Ferenc azt mondta, hogy nem hisz a politikai radikalizmus időszerűségében.

A nyugodt, építkező, közös és bátor kompromisszumok politikájára van szükség - tette hozzá.

A miniszterelnök szerint az igazságosság a politikában azt jelenti, hogy mindenkinek biztosítani kell a "társadalmi felkapaszkodás" lehetőségét.

Ezzel szemben áll az alapvetően a felső középosztályokat támogató konzervatív politika - vélekedett Gyurcsány Ferenc.

Hozzátette: a felelősség azt jelenti, hogy a hatalomra jutó pártok megtartják választási ígéreteiket.

Csak az a politika lehet sikeres, amely egyszerre munka- és vállalkozóbarát. A versenyt korlátozni és szabályozni kell. A csak versenypárti politika és a csak munkapárti politikai egyaránt károkat okoz - mondta a miniszterelnök.

Gyurcsány Ferenc a Fidesz javaslatát a 14. havi nyugdíj bevezetéséről politikai blöffnek nevezte.

Rájött a javaslattevő, hogy a nyugdíjasok százerei nem támogatják járulékcsökkentésre vonatkozó tervét, mert az csökkentené a szociális biztonságot - vélekedett a kormányfő.

Hozzátette: a Fidesz Szent István programját Háry János tervnek kellene nevezni.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Sulyok Tamás lerombolta a köztársasági elnöki intézményt – mondta Magyar Péter hétfő este a Telexnek adott élő interjújában. A miniszterelnök arról is beszélt, hogy nagyon rövid a határidő a megállapodásra az Európai Unióval, de csak olyan módosításokat fogadnak el, amelyek jók Magyarországnak. Az is kiderült, hogy egy-két héten belül benyújthatják az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot. A kegyelmi ügyről szólva azt mondta, biztos benne, hogy azt is vagy a kormány tárgyalta, vagy a kormánynak egy szűk köre.

Így vedd el a manipulátor fegyverét – a pszichológia szerint ez a leghatékonyabb válasz

A manipuláció ritkán látványos vagy hangos. Sokkal gyakrabban egy félmondat egy értekezleten, egy bűntudatkeltő e-mail vagy egy ártatlannak tűnő szülői megjegyzés formájában jelenik meg, amely még órákkal később is bizonytalanságot hagy maga után. A pszichológiai kutatások szerint azonban létezik egy egyszerű, mégis rendkívül hatékony stratégia, amely képes visszabillenteni az erőviszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×