eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina

A gyógyszerek húsz százalékát kidobjuk

Főként lejárt szavatosságú gyógyszerek és nem gyógyhatású készítmények kerülnek a legnagyobb mennyiségben a gyógyszertárakban egy hete elhelyezett gyűjtődobozokba. A betegek a patikaszerek húsz százalékát nem használják fel, ezért évente csaknem kétezer tonna gyógyszert halmoznak fel.

Zalai Károly, a Magyar Gyógyszerész Kamara alelnöke az InfoRádióban úgy fogalmazott, hogy tapasztalatai szerint a magyar „spájzolós nép”: a lejárati időre gyakran nem figyelve halmoz fel gyógyszereket – jellemzően antibiotikumokat –, amelyek aztán felbontatlanul végzik a gyűjtőládákban.

Hozzátette: a gyógyszerészek szükség esetén tanácsot adnak a bevitt készítményekről, de a gyűjtőládákba dobott medicinákhoz már nem nyúlhatnak, mert a patikaszerek rögtön az égetőbe kerülnek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az ünnepi időszak veszélyei: milliós károk, tragédiák előzhetők meg a füstérzékelővel

Az ünnepi időszak veszélyei: milliós károk, tragédiák előzhetők meg a füstérzékelővel

A karácsony a lakástüzek miatt kimondottan kockázatos időszak, ezért érdemes füstérzékelőt beszerezni. Dobson Tibor, a Magyar Tűzoltó Szövetség elnöke azt mondta az InfoRádióban, hogy sokan azt gondolják, velük nem történhet baj, nem kerülhetnek veszélybe, de figyelmeztetett: ez nem felelős hozzáállás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×