Infostart.hu
eur:
356.08
usd:
306.29
bux:
130806.98
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp

Nemzetközi rangú intézmény lett a debreceni gyermekimmunológia

Nemzetközi rangú intézmény lett a Debreceni Egyetem (DE) Infektológiai és Gyermekimmunológiai Tanszéke, amely keddtől hivatalosan is Jeffrey Modell Immundeficiencia Referencia Centrumként működik.

A Debreceni Egyetem (DE) Infektológiai és Gyermekimmunológiai Tanszéke keddtől hivatalosan is Jeffrey Modell Immundeficiencia Referencia Centrumként működik.

Az avatáson jelen volt a Jeffrey Modell Alapítvány két életre hívója, Vicki és Fred Modell is.

Fésüs László akadémikus, a DE rektora az avatás kapcsán emlékeztetett rá, hogy a tanszék több évtizedes sikeres működésének köszönhetően jelentősen javult a hazai és közép-kelet-európai országokban élő immunhiányos betegek ellátása mind a diagnosztika, mind a kezelés területén.

A debreceni tanszék az egyik legeredményesebb a kilenc, Európában működő Jeffrey Modell Centrum között. Különösen jelentős, nemzetközi szakmai elismerést is kiváltó a veleszületett, öröklődő immunhiány-betegségek területén végzett munkájuk a közép- és kelet-európai térségben - fűzte hozzá.

Maródi László professzor, a tanszék vezetője felidézte, hogy a Jeffrey Modell Alapítvány a primer immunhiány-betegségben szenvedők megsegítésére jött létre 1986-ban, s jelentős módon járul hozzá az egyetemi, akadémiai kutatóhelyeken végzett betegellátás és kutatás eredményességéhez.

A debreceni tanszék 2004 óta vesz részt a centrumok munkájában, s a mostani hivatalos beiktatás ennek elismerését jelenti. A tanszék Közép- és Kelet-Európa 15 országában szakmai hálózatot alakított ki az immunhiányos betegek színvonalasabb ellátására, s eddig 23 konferenciát szervezett a J Project elnevezésű orvostovábbképző program keretében.

Címlapról ajánljuk
Varga Mihály: nem egységesen döntöttünk az alapkamatról

Varga Mihály: nem egységesen döntöttünk az alapkamatról

Nem egységesen döntött a jegybanki alapkamat szinten tartásáról a Monetáris Tanács – közölte keddi tájékoztatóján Varga Mihály, a Magyar Nemzeti Bank elnöke. Kérdésre válaszolva elmondta, reális a kormány várakozása, hogy 2 százalék legyen a gazdasági növekedés Magyarországon az év végére. Az MNB-ügyi parlamenti vizsgálóbizottsággal együttműködnek, sőt teljes transzparenciát sürgetnek az ügy feltárása folyamán. Kommentálta azt is, hogy a kormány pótköltségvetést ír 2026-ra, de a 2027-es büdzséterv ennél fontosabb lesz Varga Mihály szerint. Szólt még a „túl erős” forintról és arról is, görög mintára történhet-e a magyar euróbevezetés.

Itt az első igazi parlamenti vitanap: heves indulatok a Házban, de azt még tisztázni kell, hogy Magyar Péter és Gulyás Gergely tegeződik-e

Hófehérkézés, facebookozás, Magyar Péter múltja, Gulyás Gergely ingatlanjai, a miniszterek első feladatai is szóba kerültek a képviselői viszonválaszok alkalmával az új parlamenti ciklus harmadik ülésnapján az „adok-kapok” részben napirend előtt.
inforadio
ARÉNA
2026.05.26. kedd, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×