Infostart.hu
eur:
363.97
usd:
308.52
bux:
139499.37
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas

Hullámerőművet építenek Észak-Írországban

Hullámerőmű megépítését finanszírozza az Électricité de France, Európa egyik legnagyobb áramtermelője- és ellátója.

A francia cég egy brit beruházási alapon keresztül finanszírozza a tervet; a tenger hullámzását elektromos árammá alakító erőmű prototípusát már jövőre üzembe állíthatják Észak-Írországban. A megtermelt árammal mintegy 800 háztartás áramellátását biztosíthatják.

A francia vállalat azt tervezi, hogy idővel összesen 80 ilyen kis hullámerőművet épít. A cég közlése szerint azért keresi az alternatív energiafelhasználást módozatait, mert sorsdöntőnek tartja a klímaváltozás elleni sikeres küzdelemben.

Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: minden közjogi méltóság leváltható, de komoly feltételei vannak

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje már vasárnap este követelte számos közjogi méltóság és független állami intézmény vezetőjének lemondását. Valamennyi állami tisztségviselő és közjogi méltóság esetében van lehetőség az elmozdításukra, de Stánicz Péter alkotmányjogász az InfoRádióban jelezte, ehhez sok feltételre van szükség, egyes esetekben az alaptörvény módosítására is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×