Infostart.hu
eur:
386.08
usd:
331.51
bux:
119504.32
2026. január 14. szerda Bódog
A győztes Milák Kristóf a férfi 100 méteres pillangóúszás döntője után az úszó országos bajnokságon a Duna Arénában 2024. április 12-én.
Nyitókép: A győztes Milák Kristóf a férfi 100 méteres pillangóúszás döntője után az úszó országos bajnokságon a Duna Arénában 2024. április 12-én. MTI/Kovács Tamás

Milák Kristóf és Németh Nándor éremért úszik, páston a kardcsapat – a magyarok szerdai programja

Nagy napja lehet a szerda a magyaroknak a párizsi olimpián Milák Kristóf és Németh Nándor éremért úszik, pástra lép a kardcsapat. A férfi kézilabda-válogatott a norvégokkal kezd már reggel kilenckor. Két sportlövőnknek eljött a kedvenc száma.

ASZTALITENISZ. Női egyesben, a legjobb 16 közé jutásért, Póta Georgina a kedden a vegyes párosban bronzérmes, az egyéni ranglistán negyedik, dél-koreai Sin Ju Binnel játszik.

CSELGÁNCS. A 10.00 órakor kezdődő programban, a női 70 kg-ban, Gercsák Szabina első ellenfele az ausztrál Aoife Callaghan lesz. Ha továbbjut, a német Miriam Butkereit következik. A tokiói olimpián bronzérmes 90 kg-os Tóth Krisztián az idei Eb-n bronzérmes, román Alex Crețcel kezd, győzelem esetén vagy a 2019-ben világbajnok, holland Noël van 't End vagy a brazil Rafael Macedo ellen cselgáncsozik majd.

EVEZÉS: 9.54-re írták ki az egypárevezős Pétervári-Molnár Bendegúz középfutamát a C/D-döntőbe jutásért.

KÉZILABDA. Reggel 9.00 órakor kezdődik már a férfi válogatott mérkőzésen a norvégok ellen.

SPORTLÖVÉSZET. Az immár megszokott módon, reggel 9.00 órakor kezdődik a program, Pekler Zalán és Péni István a férfi puska összetett számának alapversenyében lő majd.

TORNA: Mészáros Krisztofer a férfi egyéni összetett döntőjében tornázik, 17.30-tól.

TRIATLON. Rögzítsük a terveket, 8.00 órakor kezdődik a női egyéni verseny Kuttor-Bragmayer Zsanett-tel, aztán 10.45-től a férfiaké, Lehmann Csongorral és Bicsák Bencével. Minden további a Szajna vízminőségétől függ.

ÚSZÁS. Délelőtt 11.00 órától előfutamokat rendeznek, Kós Hubert és Telegdy Ádám 200 háton, női 200 pillangón Kapás Boglárka szerepel. Este 20.30-kor kezdődik a program, benne a 200 pillangó döntője Milák Kristóffal, a 100 férfi gyors döntője Németh Nándorral, valamint a 200 női pillangó és a 200 férfi hát középdöntője, reményeink szerint magyar érdekeltséggel.

VÍVÁS. 13.30-kor kezdődik a férfi kardcsapatok negyeddöntője, a világbajnok magyarok az olaszokkal kezdenek, ha pedig nyernek, a döntőért az iráni vagy az amerikai válogatott vár rájuk. Az elődöntőket 15.50-tól rendezik, az esti program (bronzmeccs, döntő) 19.30-kor indul.

Címlapról ajánljuk
Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×