Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil

Nem lett igazuk a vészmadaraknak Rióban

Egyetlen zikavírusos megbetegedés sem történt a Rio de Janeiró-i olimpia idején a város polgármesterének bejelentése szerint.

Eduardo Paes az ötkarikás játékok statisztikai adatainak ismertetése során elmondta, hogy augusztus 5. és 21. között 8651 turistának volt szüksége kórházi ellátásra, közülük 2133 volt külföldi, de egyiküknél sem fedezték fel a zikavírus tüneteit.

A járványveszély miatt előzőleg számos sportoló lemondta a szereplését az ötkarikás játékokon, amelytől vélhetően sok szurkoló is ezért maradt távol.

"Némileg vészmadárkodásnak tartom, hogy a nemzetközi egészségügyben többen is igyekeztek a vírusra hivatkozva elgondolkodtatni az embereket" - mondta a városvezető.

A szakértők egy része idejében közölte, hogy nem várhatóak megbetegedések az ötkarikás játékok időszakában, mert a járványt terjesztő szúnyogok a téli évszakban már alig vannak jelen.

Paes elmondása szerint 1,17 millió turista érkezett Rio de Janeiróba és környékére az olimpia miatt, közülük 410 ezer volt külföldi. Közülük a legtöbben (17 százalék) az Egyesült Államokból érkeztek, de sokan jöttek Argentínából (12 százalék) és Németországból (7 százalék) is. A szállodák kihasználtsága 94 százalékos volt, a turisták fejenként átlagosan napi 424,6 realt (36 358 forint) költöttek.

A polgármester hozzátette: a külföldiek száma megfelelt a várakozásoknak, mert az előzetes becslések 350 ezer és 500 ezer fő közötti számról szóltak.

A kereskedelmi forgalom a 2015-ös adathoz képest a város népszerű déli kerületében 70 százalékkal, az Olimpiai Park közelében pedig 30 százalékkal nőtt.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Az amerikai elnök teljes olajblokádot hirdetett Venezuela ellen, hadihajókkal zárná el az ország fő bevételi forrását. Szakértők szerint a gazdasági nyomás egyedül nem biztos, hogy elég lesz a rendszer megdöntéséhez.

Az EU nem ezt az utat tervezte Ukrajna támogatására - Merz ennek ellenére elégedett

A zárolt orosz vagyon érintetlen maradt, a tagállamok három kivétellel Ukrajna 90 milliárd eurós támogatásában állapodtak meg. Legalábbis a nyilvánosság előtt ezzel a német kancellár is elégedett volt, noha az eredményhirdetésig az ellenkezőjét remélte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×