A rendes játékidő hajrájában Messiék még 2-0-ra vezettek, de az Oranje döntetlenre mentett, hogy aztán ez a vb-negyeddöntő is tizenegyespárbajban dőljön el.
Argentína lesz Horvátország ellenfele a katari labdarúgó-világbajnokság keddi elődöntőjében, mivel a péntek esti negyeddöntőben 2-2-es döntetlent követően a tizenegyespárbajban 4-3-ra legyőzte a holland válogatottat.
A dél-amerikai együttes a sokáig eseménytelen első félidő 35. percében szerzett vezetést, miután Lionel Messi nagyszerű passzát Nahuel Molina váltotta gólra. A második félidő közepén Messi büntetőből tette magabiztossá az előnyt, de a hollandok a hajrában Wout Weghorst révén szépítettek és az utolsó másodpercekben a cserecsatár második találatával egyenlítettek.
A hosszabbításban a dél-amerikai csapat járt közelebb a gólhoz, a 120. percben kapufát is elért, végül azonban a 11-esekre maradt a döntés. Az argentinoknál egy, míg a hollandoknál két futballista hibázott.
Az Argentína-Horvátország meccset kedden rendezik a fináléba jutásért.
A svájci válogatott a gól nélküli döntetlent követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte Kolumbiát kedden a labdarúgó-világbajnokság Vancouverben rendezett nyolcaddöntőjében.
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
A tegnapi napot ugyan még pluszban zárták az amerikai tőzsdék, reggelre azonban máris nagyobb esés bontakozott ki az ázsiai tőzsdéken, a dél-koreai Kospi-index ráadásul közel 5 százalékot veszített értékéből a Samsung jelentését követően. Ez azt vetítte előre, hogy fokozódhat a nyomás a technológiai részvényeken (különösen a chipgyártókon) a világ többi pontján is, és valóban ezt látjuk az USA piacain. Európában kisebb emelkedést láthattunk, a magyar tőzsde azonban alulteljesített.