eur:
408.05
usd:
375.07
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Szocsi, 2018. június 15.A portugál Cristiano Ronaldo ünnepli második gólját az oroszországi labdarúgó-világbajnokság B csoportjának első fordulójában játszott Portugália - Spanyolország mérkőzésen a Fist Olimpiai Stadionban, Szocsiban 2018. június 15-én. (MTI/EPA/Mohamed Messzara)
Nyitókép: Mohamed Messzara

Gólzáporos, 3-3-as döntetlen a spanyol-portugál rangadón

A spanyol és az Európa-bajnok portugál válogatott 3-3-s döntetlent játszott pénteken Szocsiban a B csoport első fordulójában az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon. Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnök és Gianni Infantino, a nemzetközi szövetség (FIFA) elnöke a helyszínen tekintette meg a mérkőzést, amelyen Cristiano Ronaldo mesterhármast szerzett. Az ötszörös aranylabdás portugál támadó ezzel Puskás Ferencet utolérve Európa-rekorder lett 84 válogatottbeli góljával.

Nagy várakozás előzte meg a B csoport rangadóját, annál is inkább, mert két nappal az összecsapás előtt a Real Madridnál kinevezett Julen Lopeteguit menesztette a spanyol szövetség, s helyére Fernando Hierrót nevezte ki a nemzeti együttes élére.

Az Európa-bajnok portugálok számára kezdődött remekül a találkozó, Cristiano Ronaldo korai büntetőjével előnybe kerültek. Az ötszörös aranylabdás támadó nyolcadik egymást követő nagy válogatott tornáján talált be, egyben negyedik világbajnokságán szerzett gólt. Utóbbi ezt megelőzően csak Uwe Seelernek, Pelének és Miroslav Klosénak sikerült. A gól nem fogta meg a spanyolokat, akik Costa látványos találatával egyenlítettek - ez volt az első eset a világbajnokságon, hogy a játékvezető egyeztetett videós segítőivel. Nem sokkal később Isco a 16-os sarkától nagy lövéssel a felső lécet találta el, ahonnan a labda a gólvonalra, majd onnan kifelé pattant. Ezt követően is a spanyolok veszélyeztettek, több helyzetet is kidolgoztak, mégis a portugálok mehettek előnnyel a szünetre De Gea hibája nyomán.

A fordulást követően is folytatódott a spanyol mezőnyfölény, ez előbb Costa második találatával érett egyenlítéssé, majd az első gól előtt hibázó Nacho látványos távoli lövésével a vezetést is átvette Hierro együttese. Ez érezhetően megfogta a kontinensbajnok portugálokat, többnyire az ő térfelükön járatták a labdát a spanyolok. Az utolsó percek kissé enyhébb iramban csordogáltak, a hajrában Ronaldo pazar szabadrúgásával pontot mentett a portugál csapat. A ráadás perceiben kapuja elé szegezte riválisát a luzitán válogatott, ám az eredmény nem változott, így mindkét csapat egy ponttal gazdagodott a rendkívül színvonalas és látványos összecsapáson.

A csoport további programja

2. forduló:
június 20., szerda: Portugália-Marokkó, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 14.00
június 20., szerda: Irán-Spanyolország, Kazany 20.00

3. forduló:
június 25., hétfő: Spanyolország-Marokkó, Kalinyingrád 20.00
június 25., hétfő: Irán-Portugália, Szaranszk 20.00

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×