Infostart.hu
eur:
353.87
usd:
303.44
bux:
134616.81
2026. május 31. vasárnap Angéla, Petronella
Lille, 2016. június 15.A szlovák Marek Hamsik ünnepel, miután gólt lőtt az orosz válogatott kapujába 2016-os franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság B csoportja második fordulójában játszott Oroszország-Szlovákia mérkőzésen a lille-i Pierre-Mauroy Stadionban 2016. június 15-én. (MTI/EPA/Laurent Dubrule)
Nyitókép: A szlovák Marek Hamsik ünnepel, miután gólt lőtt az orosz válogatott kapujába 2016-os franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság B csoportjában játszott Oroszország-Szlovákia mérkőzésen 2016. június 15-én. (MTI/EPA/Laurent Dubrule)

Bénes László és egy Fradi-játékos is ott a szlovák Eb-keretben

A válogatottsági rekorder Marek Hamsík sem marad otthon.

A válogatottsági rekorder Marek Hamsík a legnagyobb név a jövő pénteken kezdődő labdarúgó Európa-bajnokságra nevezett szlovák válogatott végleges, 26 fős keretében.

A nemzeti együttesben eddig 126 alkalommal szerepelt és 26 gólt szerzett támadó középpályás nevezése nem meglepő, ugyanakkor a Napoli korábbi sztárja kikerült a figyelem középpontjából, mióta 2019 januárjában elhagyta az olasz együttest és Kínába szerződött. Jelenleg a svéd IFK Göteborgban futballozik, viszont a bajnokság áprilisi rajtjánál még nem léphetett pályára egy kisebb sérülés miatt, azóta pedig csak hatszor játszott a skandinávoknál.

A szlovák csapatnál nagy kérdés, hogy Hamsík mire lesz képes, mert az ő játéka alapvetően határozza meg a válogatott teljesítményét.

Stefan Tarkovic szövetségi kapitány dolgát nehezíti, hogy a keddi, Bulgária elleni felkészülési találkozón megsérült David Strelec, a Slovan Bratislava 20 éves csatára, akit így ki kellett hagynia az Eb-keretből, melyben ott van a magyar bajnok Ferencváros középpályása, Robert Mak.

A szlovákok nagyon kemény csoportba kerültek a részben budapesti rendezésű kontinenstornán, mivel a lengyel, a spanyol és a svéd együttessel kell megküzdeniük a továbbjutásért.

A szlovák keret:

kapusok:

Martin Dubravka (Newcastle), Marek Rodak (Fulham), Dusan Kuciak (Lechia Gdansk)

hátvédek:

Peter Pekarik (Hertha Berlin), Lubomir Satka (Lech Poznan), Denis Vavro (Huesca), Milan Skriniar (Internazionale), Tomas Hubocan (Omonia), David Hancko (Sparta Praha), Martin Koscelnik (Liberec), Martin Valjent (Mallorca)

középpályások:

Marek Hamsík (IFK Göteborg), Stanislav Lobotka (Napoli), Patrik Hrosovsky (Genk), Juraj Kucka (Parma), Ondrej Duda (1. FC Köln), Robert Mak (Ferencváros), Vladimir Weiss (Slovan Bratislava), Bénes László (Augsburg), Lukas Haraslin (Sassuolo), Jakub Hromada (Slavia Praha), Tomas Suslov (Groningen), Jan Gregus (Minnesota United)

csatárok:

Michal Duris (Omonia), Robert Bozenik (Feyenoord), Ivan Schranz (Jablonec)

Címlapról ajánljuk

Unokájával együtt üzent Orbán Viktor a még üres stadionból

Orbán Viktor volt miniszterelnök az unokájával közösen jelentkezett be vasárnap a Puskás Arénából. A volt kormányfő a közösségi oldalán megosztott bejegyzésben a nemzetközi gyermeknap alkalmából üzent a követőinek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.01. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
A Monopolytól a modern társasokig: így tanulhatunk az üzletről játék közben

A Monopolytól a modern társasokig: így tanulhatunk az üzletről játék közben

Gyereknap környékén sok családban előkerülnek a társasjátékok. Ezekre gyakran egyszerű szórakozásként gondolunk, pedig a játékasztal mellett jóval több történik annál, mint hogy dobókockákat gurítunk vagy bábukat léptetünk. A társasjátékok sokak számára jelentették az első találkozást a kockázatvállalással, a versengéssel, az együttműködéssel vagy éppen azzal, hogy milyen érzés egy rossz döntés következményeit viselni. Miközben játszunk, gyakran észrevétlenül tanulunk stratégiáról, erőforrás-gazdálkodásról, tárgyalásról és a mások szándékainak felismeréséről is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×