Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Már majdnem biztos: középcsatárral is erősít a Liverpool, és ezzel hihetetlen összeget költ el

A Liverpool megegyezett az Eintracht Frankfurttal Hugo Ekitiké átigazolásáról. Immár csak a játékos orvosi vizsgálata van hátra ahhoz, hogy a francia támadó a Vörösök soraiba lépjen. Vételára 90 millió euró körüli összegre is felkúszhat, ez azt jelenti, hogy a ténylegesen az új szezonra kialakított keret erősítésére több mint 300 millió eurót költött a Premier League előző idényének győztese.

Hugo Ekitiké engedélyt kapott a klubjától arra, hogy elutazzon a Liverpoolhoz, hogy elvégezze az orvosi vizsgálatot és megállapodjon a személyes feltételekben. Ha minden a tervek szerint halad, a csatár csatlakozhat a Vörösökhöz már az ázsiai felkészülés során.

Ekitiké átigazolási díja 69 millió font lesz, plusz 10 millió font kiegészítő díjként, ez 90 millió euró körüli összeget jelent.

A Liverpool az előző szezon vége óta klasszikus középcsatárt keresett. Az előző idényben legtöbbet játszó center, Darwin Nunez továbbra is szerepel a keretben, bár eladása napirenden van. Minden bizonnyal Ekitiké megszerzése felgyorsíthatja mind az ő távozását, mind Federico Chiesáét. Arne Slot álma a Newcastle svéd csatára, a góllövőlistán Mohamed Szalahhal (és Erling Haalanddal) konkuráló Alexander Isak volt, de részben a magas, 130 millió fontos vételár, másrész a Szarkák menedzserének, Eddie Howe-nak a marasztalása miatt az üzlet elhalt.

Így került képbe Ekitiké, akit a Newcastle is meg akart szerezni, de ő inkább a Liverpoolt választotta.

A reimsi születésű csatár 2020-ban, 18 évesen írta alá első profi szerződését a város csapatával, a klubnál töltött ideje alatt fél szezont kölcsönben a dán Vejle Boldklubnál töltött. Reimsből a Paris Saint-Germainhez igazolt, először kölcsönbe, majd a PSG meg is vette, de 2024 januárjában kölcsönadta az Eintracht Frankfurtnak. Ekitiké másfél év alatt sztár lett Frankfurtban, a 2024–2025-ös szezonban teljesítette első teljes szezonját a Frankfurtnál, 48 mérkőzésen 22 gólt szerzett és 12 gólpasszt adott, csapata a Bundesliga harmadik helyén végezve bebiztosította a Bajnokok Ligája-indulását.

A tavalyi szezonban megvett, de a 2025–2026-os idényre érkezett Giorgi Mamardasvilit is idevéve, Ekitiké, Florian Wirtz, Frimpong és nem utolsósorban Kerkez Milos és Pécsi Ármin megvételével a Liverpool kereterősítési befektetése meghaladja a 300 millió eurót, ami rekordösszeg a Vörösöknél. Az előző idényben (Mamardasvili megvétele mellett) csak Federico Chiesa érkezett, a 2023–2024-es szezonban a Vörösök 172 millió eurót költöttek, akkor vásárolták meg Szoboszlai Dominikot, Ryan Gravenberchet és Alexis Mac Allistert. Még egy érdekesség a Liverpool átigazolási politikájáról: az elmúlt három év legfontosabb átigazolásainak többségénél (Szoboszlai, Gravenberch, Frimpong, Wirtz, Ekitiké) német klub volt az eladó.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×