Infostart.hu
eur:
359.31
usd:
313.44
bux:
141372.87
2026. július 16. csütörtök Valter
A cseh Petra Kvitova a japán Oszaka Naomi ellen játszik az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság női egyesének döntőjében Melbourne-ben 2019. január 26-án. Oszaka Naomi 7:6 (7-2), 5:7, 6:4-re legyőzte Kvitovát.
Nyitókép: MTI/EPA/Mast Irham

Komoly döntést hozott Wimbledon kétszeres bajnoka

Visszavonul az augusztus 24-én kezdődő amerikai nyílt teniszbajnokság után Petra Kvitova, a csehek kétszeres wimbledoni bajnoka.

A 35 éves játékos csütörtökön a közösségi médiában tette közzé döntését.

„Nem is kérhettem vagy kívánhattam volna többet: a tenisz adta nekem mindazt, amim ma van, és örökké hálás leszek a gyönyörű, szeretett sportágamnak” – írta közleményében.

A világranglista korábbi második helyezettje idén februárban tért vissza 15 hónap kihagyást követően – gyermeke, Petr tavaly júliusban született –, azóta hét mérkőzésen egyszer győzött, mégpedig Rómában, az első fordulóban.

Kvitova pályafutása során 31 címet nyert. Kétszer, 2011-ben és 2014-ben győzött Wimbledonban, 2011-ben világbajnok lett, a cseh csapattal hatszoros Billie Jean King (Fed Kupa)- és egyszeres Hopman Kupa-győztes, míg egyéniben olimpiai bronzérmes 2016-ban.

Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: az államfőnek lényegében nincs mozgástere

Az Országgyűlés hétfőn fogadta el az Alaptörvény 17. módosítását, amely egyebek mellett azt tartalmazza, hogy megszűnik az államfő megbízatása. Ezt azonban még az érintett köztársasági elnöknek is alá kell írnia. Cservák Csaba alkotmányjogász professzor ismertette a Sulyok Tamás előtt álló lehetőségeket.
inforadio
ARÉNA
2026.07.16. csütörtök, 18:00
Bóna Szabolcs
agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter
Tisza-kormány: jön az új választási törvény, Orbán Viktor Trumppal tárgyalhat

Tisza-kormány: jön az új választási törvény, Orbán Viktor Trumppal tárgyalhat

Másfél-két éven belül új választási törvény jön, ami arányosabb lesz a mostaninál, így ellehetetlenítheti a későbbi kétharmadok kialakulását – erről Melléthei-Barna Márton, a Tisza országgyűlési képviselője, korábbi igazságügyminiszter-jelöltje. Elárulta, hogy ha Sulyok Tamás nem írja alá az ő eltávolítását is jelentő 17. alkotmánymódosítást, és lemond, akkor Forsthoffer Ágnes házelnök megteszi ezt, és inkább előbb, mint utóbb leváltják az államfőt. A Medián legfrissebb felmérése alapján Orbán Viktort a magyarok mintegy kétharmada nem látná szívesen a politikában. A volt miniszterelnök az USA-ban tartózkodik, Németh Zsolt, a külügyi bizottság fideszes alelnöke szerint nem csak azért, hogy meccset nézzen: Donald Trump amerikai elnökkel is tárgyal. Eközben a héten már lemondott Gulyás Gergely és Szijjártó Péter, és Ferencz Orsolya a Fideszből kiváló új formáció létrehozására célozgat. A Magyar-kormány szerdán ülést tartott, ma délután várhatóan érkeznek az új bejelentések a kormányzati döntésekről. A csütörtöki közéleti történéseket folyamatosan közvetítjük.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×