Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
Ahmed Nadhir Benbouali (j2), a Győr, valamint Szalai Gábor (j3) és Ibrahim Cissé (j), a Ferencváros játékosai a labdarúgó OTP Bank Liga utolsó, 33. fordulójában játszott ETO FC Győr - Ferencvárosi TC mérkőzésen a győri ETO Stadionban 2025. május 24-én.MTI/Illyés Tibor
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Az UEFA kizárhatja a Győrt a Konferencialigából

Szerdán lesz a Konferencialiga második selejtezőkörének sorsolása, amiben a Puskás Akadémia mellett a Győr ETO FC is érintett, azonban felmerült egy kis gond: az utóbbi csapat tulajdonosának egy másik csapata is ugyanabban a nemzetközi kupasorozatban szerepelne.

Szerdán sorsolják a labdarúgó Konferencialiga második selejtezőkörét, amely két magyar csapatot (Puskás Akadémia, Győr ETO FC) is érint. A Győr indulása már a sorsolás előtt veszélybe került. Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) ugyanis vizsgálatot indított, mivel a győriek és a felvidéki Dunaszerdahely (DAC) ugyanabban a nemzetközi kupasorozatban szerepelnének, miközben azonos a tulajdonosuk, Világi Oszkár - írja a magyarnemzet.hu.

Az UEFA szabályzata nem teszi lehetővé, hogy két azonos tulajdonban lévő klub ugyanabban a versenysorozatban induljon, márpedig a Győr és a DAC esetében ez a helyzet. A Ripost vette észre, hogy az UEFA hivatalos listáján csillaggal jelölték meg a Győrt és a DAC-ot . ez általában jogi eljárásra vagy kizárás előtti állapotra utal.

Még nem tudni, melyik klub maradhat, de könnyen megeshet, hogy az ETO marad hoppon.

A győriek újoncként jutottak vissza az NB I-be, és bravúrosan a negyedik helyen zártak, amivel kivívták a Konferencialiga-szereplést. Most azonban az UEFA döntésétől függ, hogy elindulhatnak-e. A sorsolást szerdán 14 órakor tartják, a mérkőzéseket július 24-én és 31-én játsszák.

Szintén a Konferencialigában a Puskás Akadémia kiemeltként várja ellenfelét, akár csak Ferencváros a Bajnokok Ligájában, a Paks első ellenfelét pedig már kedden kisorsolták. Bognár György csapata a kolozsvári CFR-rel találkozik az Európa-liga selejtezőjében.

Címlapról ajánljuk

Szakértő: fegyveres bandák uralják Líbiát és osztozkodnak a mesés energiavagyonon – de mit csináljon Európa?

Moammer el-Kadhafi uralmának 2011-es megdöntése óta polgárháborúról polgárháborúra bukdácsol az észak-afrikai emirátus, a fel-fellángoló konfliktusokba pedig időnként Európa nagyhatalmai is beleállnak, pedig még az Egyesült Államok is tudja: nem jó itt „megégni”. Marsai Viktor, a Migrációkutató Intézet igazgatója beszélt a helyzetről az InfoRádióban, és arról is, mitől is függ, hogy indulnak-e onnan migránsok Európába vagy sem.
VIDEÓ
Előbukkant a legújabb béketerv, Moszkva Európát sem támadhatná – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Előbukkant a legújabb béketerv, Moszkva Európát sem támadhatná – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök első alkalommal ismertette azt a húszpontos békekeretet, amelyről Ukrajna és az Egyesült Államok tárgyal, és amely az Oroszországgal kötendő megállapodás alapjául szolgálhat. Az elnök mielőbbi tárgyalásokat sürgetett Donald Trumppal ezeknek az ügyeknek a rendezésére - írja a Reuters hírügynökség. Oroszország és Ukrajna átfogó megnemtámadási megállapodást köt, amelynek betartását űralapú, pilóta nélküli megfigyelőrendszer ellenőrzi. Az Egyesült Államok, a NATO és az európai országok a NATO ötödik cikkelyéhez hasonló, kölcsönös védelmi garanciákat vállalnának Ukrajna felé. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×