Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 20. szombat Rafael
A Fehérvár FC játékosai a labdarúgó OTP Bank Liga utolsó, 33. fordulójában játszott Fehérvár FC – Debreceni VSC mérkőzésen a székesfehérvári Sóstói Stadionban 2025. május 24-én. A Debrecen 3-0-ra győzött és ezzel bennmaradt az első osztályban, amelytől a székesfehérvári csapat búcsúzott.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Egymásnak esett a polgármester és a klubtulajdonos a Fehérvár nagy kudarca után

Garancsi István, a labdarúgó NB -ből kieső Fehérvár FC tulajdonosa egyforintos vételárért felajánlotta a klubot a székesfehérvári önkormányzatnak, Cser-Palkovics András polgármester azonban több kérést is intézett hozzá.

A Fehérvár FC labdarúgócsapata az NB I utolsó fordulójában hazai pályán 3–0-ra kikapott a DVSC-től, így a háromszoros bajnok és kétszeres Magyar Kupa-győztes székesfehérvári klub 25 év után kiesett az első osztályból. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere a fájdalmas kudarcra reagálva egyebek mellett azt írta a hét végén a Facebookon, hogy a csapat mélyrepülése nem előzmények nélküli. Mint fogalmazott, a szurkolók joggal érezhetik úgy, hogy becsapták őket akkor, amikor elvették a csapat nevét, a Videotont, hiszen akkor azt ígérte a tulajdonos az akkori főszponzorral együtt, hogy erre a minőségi szintlépés miatt, a folyamatos dobogós helyezések és a nemzetközi kupaszereplés miatt van szükség. Ehhez képest búcsúzott az NB I-től a Fehérvár.

„A döntés most a klub tulajdonosánál van. Egy klubot jól működtetni csak a jó gazda gondosságával és bizony elkötelezettséggel, sőt, szenvedéllyel lehet. Neki kell döntenie, hogy ezt érzi-e magában és vállalva a felelősséget újra komolyan veszi azt, vagy ha nem, akkor meg kell találnia azt, aki ezt a klubot a jövőben tőle átveszi” – írta a székesfehérvári polgármester.

Garancsi István, a Fehérvár FC tulajdonosa ezt követően hétfőn a klub honlapján nyílt levélben válaszolt Cser-Palkovics András kritikáira.

Felajánlotta egy forintért a klubot a székesfehérvári önkormányzatnak, és mihamarabbi adásvételt sürgetett, mert indoklása szerint június 6-áig be kell adni a nevezést az NB II-re.

A tulajdonos közölte: szerepvállalása kezdete óta a transzparens klubműködés kialakításával biztosították a sikeres szereplés feltételeit (bajnoki címek, nemzetközi szereplés). Szerinte mindez igaz volt a munkaszervezeten túl a szponzori és a TAO-pénzek felhasználására is. „Évek óta próbálok motivált maradni, miközben minden meccsen minősíthetetlen stílusú szurkolói kritikát kell hallgatnom” – tette hozzá Garancsi István. Megjegyezte azt is, hogy sem a polgármestertől, sem a szurkolóktól nem hallott sportszakmai kritikákat, „csak a tulajdonos személye és tevékenysége volt mindig a probléma.”

Cser-Palkovics András hétfőn újabb Facebook-bejegyzést tett közzé, melyben azt írta, az önkormányzathoz eddig nem érkezett meg hivatalosan az a levél, amelyet Garancsi István a klubhonlapon tett közzé, hétfő délelőtt csak pár soros e-mailt kaptak, ami a polgármester szerint csak egy rövid ultimátumot tartalmazott.

Cser-Palkovics András beszámolt arról is, hogy Garancsi István írt egy másik levelet, amelyben úgy fogalmaz, hogy az önkormányzat

„vagy mindenestül átveszi a klub fenntartását, vagy a tulajdonos az NB II-ben sem indítja el a csapatot, tehát kvázi bedönti a Vidit”.

A polgármester azt üzente Garancsi Istvánnak, hogy ha elindítja a csapatot a másodosztályban, a város kész átvenni az utánpótlás működtetését, amihez eddig is évente 150 milliót biztosított, illetve készek lennének meghosszabbítani a stadionra vonatkozó működtetési szerződést is.

A városvezető felszólította Garancsi Istvánt, hogy küldje el az önkormányzatnak a szükséges dokumentumokat, illetve információkat és adatokat kért a klubbal kapcsolatban. Cser-Palkovics András az alábbiakat várja az üzletembertől:

  • a kft. jelenlegi valós pénzügyi kimutatásait,
  • azt a konkrét üzleti ajánlatot, hogy mit is adna át egy forintért az önkormányzatnak vagy bárkinek, aki megvásárolná a klubot,
  • az élő szerződéssel rendelkező magyar játékosok névsorát,
  • az utánpótlásra vonatkozó pontos adatokat és számokat,
  • a legalapvetőbb szerződések listáját (például: van-e mezszponzora a csapatnak?),
  • azoknak a lehetséges befektetőknek a listáját, akik sajtóhírek szerint az elmúlt egy-két évben megkeresték Garancsi Istvánt, hogy átvennék tőle a klubot.

Cser-Palkovics szerint Garancsi István már hetekkel korábban eldöntötte, hogy nem kívánja indítani a fehérvári csapatot a bajnokságban. „Te valójában számítottál arra, hogy a Vidi kiesik az első osztályból. Valójában régóta a játékosok értékesítéséből, azaz a csapat gyengítéséből működteted a klubot” – jegyezte meg a polgármester.

(A nyitóképen: a Fehérvár FC játékosai a labdarúgó OTP Bank Liga utolsó, 33. fordulójában játszott Fehérvár FC–Debreceni VSC mérkőzésen a székesfehérvári Sóstói Stadionban 2025. május 24-én. A Debrecen 3–0-ra győzött, és ezzel bennmaradt az első osztályban, amelytől a székesfehérvári csapat búcsúzott.)

Címlapról ajánljuk
Szakértő Donald Trump utódlásáról: a két háború és a megélhetési költségek határozzák meg az elnöki ciklus sikerességét

Szakértő Donald Trump utódlásáról: a két háború és a megélhetési költségek határozzák meg az elnöki ciklus sikerességét

A gazdasági növekedés és a két nagyobb nemzetközi konfliktus sikeres lezárása döntheti el Donald Trump amerikai elnök második ciklusának sikerességét – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Magyarics Tamás külpolitikai szakértő. Az ELTE emeritus professzora arról is beszélt, hogy kik lehetnek legnagyobb valószínűséggel Trump utódai.

Magyar Péter: Sulyok Tamás alkotmányos puccskísérlete elbukott – videó

„Sulyok Tamás alkotmányos puccskísérlete elbukott. Az alkotmánybírók is kimondták, hogy vége van. Sulyok Tamásnak és Polt Péternek mennie kell” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×