Infostart.hu
eur:
355.63
usd:
312.46
bux:
139235.48
2026. június 23. kedd Zoltán
Ryan Reynolds kanadai (b) és Rob McElhenney amerikai színész, az angol harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Wrexham AFC társtulajdonosai a Charlton Athletic elleni mérkőzés előtt Wrexhamben 2025. április 26-án.
Nyitókép: MTI/AP/Jon Super

Ilyen még sosem volt Anglia történelmében, hollywoodi sztárok kellettek hozzá

A Wrexham AFC 3–0-s győzelmet aratott a Charlton ellen, és ezzel története során először feljutott az angol másodosztályba, a Championshipbe. Ez a siker példa nélküli az angol futballban: a walesi klub három év alatt háromszor nyerte meg saját bajnokságát, és az ötödosztályból indulva jutott el a második ligáig.

A klub 2020-ban került a hollywoodi sztárok, Ryan Reynolds és Rob McElhenney tulajdonába. Az új tulajdonosok jelentős befektetésekkel, tapasztalt játékosokkal és professzionális szemlélettel alakították át a csapatot, amely korábban évtizedekig a félprofi ligákban tengődött.

Páratlan menetelés

  • 2022-ben a Wrexham az ötödosztályból (National League) jutott fel a negyedosztályba (League Two).
  • 2023-ban azonnal tovább lépett a harmadosztályba (League One).
  • 2025-ben, a Charlton elleni győzelemmel, újabb feljutást ünnepelhetett, immár a Championshipbe.

Ez a három egymást követő bajnoki cím és feljutás példátlan az angol profi futball történetében.

A Wrexham sikere nemcsak a pályán, hanem a klub körüli közösségben és a nemzetközi futballéletben is óriási visszhangot váltott ki. A Netflix dokumentumsorozata révén világszerte ismertté váltak, szurkolótáboruk megsokszorozódott, és a klub célja már a Premier League-be jutás.

Wrexham, 2025. április 26.
Ryan Reynolds kanadai színész, az angol harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Wrexham AFC társtulajdonosa (k) fényképezkedik a szurkolókkal a Charlton Athletic elleni mérkőzés előtt Wrexhamben 2025. április 26-án.
MTI/AP/Jon Super
Wrexham, 2025. április 26. Ryan Reynolds kanadai színész, az angol harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Wrexham AFC társtulajdonosa (k) fényképezkedik a szurkolókkal a Charlton Athletic elleni mérkőzés előtt Wrexhamben 2025. április 26-án. MTI/AP/Jon Super

„Néhány évvel ezelőtt, ha azt mondod nekem, hogy örömkönnyeket fogok hullatni egy Észak-Walesben zajló futballmeccs miatt, akkor Rob McElhenney-nek kellene lenned. Gratulálok a Wrexhamnek és a társelnökömnek! Ez életünk utazása.” - mondta Reynolds a feljutás utám és korábban is hangsúlyozta, hogy a Premier League a végső cél, és a mostani sikerrel egy lépéssel közelebb kerültek ehhez az álomhoz.

Mindenesetre a két tulajdonos kiemelte a menedzser (edző) Phil Parkinson munkáját is, hangsúlyozva, hogy nekik „a világ legkönnyebb munkája jutott”: egyszerűen csak figyelniük kell ezt a fantasztikus csapatot.

Érkezik a sorozat 4. évada

A klub hollywoodi tulajdonosai által elindított „Welcome to Wrexham” dokumentumsorozat negyedik évada is készül, amely a mostani történelmi feljutást és a csapat kulisszatitkait mutatja majd be.

Az új évad premierje májusban várható.

Címlapról ajánljuk
N. Rózsa Erzsébet az iráni helyzetről: egyre komolyabb nézetkülönbségek vannak az amerikai elnök és alelnök között

N. Rózsa Erzsébet az iráni helyzetről: egyre komolyabb nézetkülönbségek vannak az amerikai elnök és alelnök között

Az érintett szereplők inkább tűzszüneti állapotnak tekintik a mostani helyzetet, amely elvezethet akár a békéhez is, de ennek még nagyon sok feltétele van – értékelte az amerikai–iráni keretegyezmény aláírását az InfoRádió Aréna című műsorában a Közel-Kelet-szakértő. Úgy véli, Teherán nem fog megijedni Donald Trump fenyegetőzéseitől és szerinte nem segíti a tárgyalásokat, hogy az amerikai elnök erősen félreérthető kijelentéseket tesz.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Erővel vinné át Magyar Péter Sulyok Tamás eltávolítását - Milyen következményei lehetnek az új alkotmánymódosításnak?

Erővel vinné át Magyar Péter Sulyok Tamás eltávolítását - Milyen következményei lehetnek az új alkotmánymódosításnak?

Magyar Péter miniszterelnök Tisza-kormánya benyújtotta az Alaptörvény tizenhetedik módosítását, amely a kabinet értelmezése szerint a Fidesz 2010 utáni, hosszú közjogi mandátumokkal, sarkalatos törvényekkel, intézményi átalakításokkal és politikailag lojálisnak tartott személyi kinevezésekkel bebetonozott rendszerének felszámolását, valamint a jogállam helyreállítását szolgálja. A javaslat többek között azonnali hatállyal megszüntetné Sulyok Tamás köztársasági elnök mandátumát, visszaállítaná a 70 éves korhatárt az Alkotmánybíróságnál, erősítené a bírói önigazgatást, és alkotmányos szintre emelné a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalt. A tíz cikkből álló szöveg felemás képet mutat: miközben több ponton valódi intézményi korrekciókat tartalmaz, az államfő közvetlen eltávolítása nehezen választható el a személyre szabott mandátummegszüntetés látszatától. A módosítás precedenskockázatot hordoz, és az európai jogállamisági viták kontextusában is érzékeny kérdéseket vet fel. A kormány egyik legfontosabb érve az új rendelkezések mellett, hogy a változtatások átmenetiek, szeptembertől pedig átfogó, népszavazással megerősített alkotmányozási folyamat indulna.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×