Infostart.hu
eur:
389.27
usd:
335.87
bux:
120688.04
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: Magyar Búvár Szakszövetség

Soha nem látott sikert ért el a magyar szabadtüdős búvársport

Törőcsik Zsófia két aranyérmet szerzett a Világjátékok tesztversenyén – adta hírül a Magyar Búvár Szakszövetség. A magyar klasszis ezzel Csengtuban kiharcolta a játékokon való indulás jogát. A sportolónő nem csupán kvalifikált, hanem meggyőző fölénnyel nyerte meg a versenyeket.

Az uszony nélküli számban Törőcsik Zsófia 183 métert, uszonnyal pedig 255 métert teljesített, jelentősen felülmúlva minden várakozást. Mindezt egy olyan versenyen, ahol csak a világ legjobbjai indultak – olvasható a Magyar Búvár Szakszövetség közleményében.

„A sportág hosszú évek alatt jutott el idáig, hiszen Magyarországon gyakorlatilag a nulláról kellett felépíteni ezt a közeget. Mostanra egy 100 fős klubbá nőttük ki magunkat, vannak világverseny érmeink, világcsúcsaink, és most egy ilyen hatalmas siker is, mint Törőcsik Zsófia kvalifikációja” – mondta Bacskó László, a nOxygen Apnea Club elnöke.

A szakember kiemelte Sopronyi Andrást, aki nem csak a klub vezetőedzője, de maga is világbajnoki érmes freediver. „András felfedezte Zsófit, irányt mutatott neki, és egy olyan edzésprogramot alakított ki, amely rekordidő alatt a világ legjobbjai közé emelte. Ez a siker nem csupán egy sportolóé, hanem egy teljes csapat eredménye” – tette hozzá Bacskó.

Törőcsik Zsófia két éve csatlakozott a klubhoz, fejlődése lenyűgöző: 2023-ban 178 métert teljesített uszonyos úszásban, két évvel később pedig egy Zágrábban tartott nemzetközi megmérettetésen 277,5 métert – alig 4,5 méterre a világrekordtól.

A Világjátékokon a freediving most először kap lehetőséget a bemutatkozásra. A sportág nagy reményekkel tekint az esemény elé, amely döntő lehet a jövőbeli elismerése szempontjából.

Az olimpián kívüli sportágak világversenyét augusztus 7. és 17. között rendezik meg a kínai Csengtuban – zárul az MBSZ közleménye.

Címlapról ajánljuk
Az iráni háború már 13 országra terjedt ki, és Kaiser Ferenc szerint nem látni, meddig eszkalálódik tovább

Az iráni háború már 13 országra terjedt ki, és Kaiser Ferenc szerint nem látni, meddig eszkalálódik tovább

Már legalább 13 országot érint a Közel-Keleten zajló fegyveres konfliktus a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint. Kaiser Ferenc az InfoRádióban azt mondta: a háború alapvetően Irán, Izrael és az Egyesült Államok között zajlik, de közvetetten részt vesz a konfliktusban több Iránhoz köthető „proxy”, vagyis helyettes is, mint a libanoni Hezbollah vagy a jemeni húszik. A szakértő hozzátette: a legnagyobb hatótávolságú iráni ballisztikus rakéták Romániát még elérik, de Magyarországot nem.

Hortay Olivér az Arénában: két módon is súlyosan roncsolódik most a világ olajellátása

A Hormuzi szoros kiesése a nemzetközi olajpiaci útvonalakból nagy érvágás, de legalább ennyire komoly probéma, hogy a megtámadott Irán válaszcsapásként a környező országok infrastruktúráját támadja – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Hortay Olivér közgazdász, a Századvég Konjuktúrakutató Zrt energia- és klímapolitikai üzletágvezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Dubaj és Bejrút támadás alatt, Trump biztosítaná a Hormuzi-szorost, kiderült, mikor lesz új iráni vezető – Híreink az iráni háborúról percről percre szerdán

Dubaj és Bejrút támadás alatt, Trump biztosítaná a Hormuzi-szorost, kiderült, mikor lesz új iráni vezető – Híreink az iráni háborúról percről percre szerdán

Ötödik napja tart Izrael és az Egyesült Államok háborúja Irán ellen. A libanoni főváros, Bejrút közelében egy szállodát, az iráni Kom városában pedig a Szakértői Tanács épületét támadták meg, beszámolók szerint a halálesetek száma mindkét országban túllépte a 800-at. Teherán válaszcsapása számos amerikai érdekeltségű célpontot sújtott: az USA dubaji konzulátusa, egy szaúd-arábiai CIA-állomás és egy Katarban lévő amerikai támaszpont mind találatokat szenvedett el. Az iráni védelmi minisztérium szerint készen állnak az elhúzódó háborúra, mondván, a legjobb fegyvereiket még nem is használták. Közben kiderült: a jövő héten, Ali Hámenei temetése után választják Irán következő legfőbb vezetőjét. Donald Trump elrendelte, hogy az Egyesült Államok "biztosítást és garanciát" nyújtson a Perzsa-öbölben közlekedő hajók számára, azt javasolva, hogy "szükség esetén" az amerikai haditengerészet kísérje a tankereket a világgazdasági szempontból kulcsfontosságú, Irán által lezártnak nyilvánított Hormuzi-szoroson. Az Egyesült Arab Emírségek biztonságos légi folyosókat nyitott a vele szomszédos országok számára, a Közel-Keleten megbénult a közlekedés, miközben a világ országai evakuálni próbálják a régióban rekedt állampolgáraikat. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×