Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
Lewis Hamilton, a Ferrari brit versenyzője köszönti a rajongókat, miután tesztelte a Ferrari SF-23-as versenyautót az észak-olaszországi Fiorano Modenesében lévő tesztpályán 2025. január 22-én. A Mercedes csapattól a Ferrarihoz szerződött hétszeres Formula–1-es világbajnok Hamilton január 20-án kezdte meg a felkészülést a 2025-ös szezonra. A Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság szezonnyitó versenyét, az Ausztrál Nagydíjat március 16-án rendezik Melbourne-ben.
Nyitókép: MTI/AP/Luca Bruno

Hamilton máris falba rakta a Ferrarit

A brit legenda sértetlenül szállt ki a roncsból. Charles Leclerc sem lehet túl boldog.

Zárt kapus teszten szenvedett balesetet szerda délelőtt 11-kor a Ferrari F1-es autójával Lewis Hamilton, a sportág hétszeres világbajnoka.

Az SF23-as géppel a barcelonai pálya utolsó szektorában csattant a védőkorlátba, majd sértetlenül szállt ki a kocsiból.

Az autó jelentős károkat okozott, és a csapat edzésprogramját is felborította, mivel ugyanezt az autót tesztelte volna üléscserével és más beállításokkal a monacói Charles Leclerc.

"A kasztni jelentős károkat szenvedett el a felfüggesztés és több aerodinamikai elem terén" - írja az F1Világ helyi forrásokra hivatkozva.

A Ferrari a héten három tesztnapot tölt Barcelonában a 2023-as kocsival. Jövő héten gumiteszt ugyanitt.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×