Infostart.hu
eur:
383.22
usd:
330.57
bux:
124307.61
2026. április 2. csütörtök Áron
Barcelona, 2014. május 17.A barcelonai Camp Nou stadion lelátója a Barcelona - Atlético Madrid spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság 2014. május 17-i mérkőzése előtt. (MTI/EPA/Alberto Estevez)
Nyitókép: Alberto Estevez

Eszméletlen bajban a Barcelona, játékosokat szed el tőle a jog

Dani Olmót és Pau Victort nem engedi regisztrálni a sportági szövetség.

A spanyol szövetség és liga nem engedte regisztrálni az idény további részére az FC Barcelona labdarúgócsapatának a tavaly nyáron megszerzett két játékosát, Dani Olmót és Pau Victort.

A pénzügyi gondokkal küzdő katalán klub még a sportdöntőbírósághoz fellebbezhet, de ha jogerőssé válik a mostani határozat, akkor mindkét futballista szabadon igazolhatóvá válik.

A Barcelona a spanyol válogatottal Európa-bajnok Olmót augusztusban szerződtette az RB Leipzigtől, de csak december 31-ig tudott engedélyt szerezni a szerepeltetésére. A támadó középpályás a sérülés miatt kieső - de most visszatérő - dán Andreas Christensen helyére kerülhetett a keretbe. A csatár Pau Victor is nyáron érkezett a csapathoz.

Az FC Barcelona azzal szerette volna megoldani a helyzetet, hogy eladja az új Camp Nou VIP-helyeinek értékesítési jogát, melyből 100 millió euró bevételre tesz szert. Csakhogy a december 31-i határidőig nem sikerült benyújtania az ezt igazoló dokumentumokat. A klub a spanyol szövetségtől új licencet kért a két játékosnak arra hivatkozva, hogy két napon belül le tudja tenni az értékesítésből befolyó összeg egy részét.

Címlapról ajánljuk
„A hűtő nem élelmiszertemető” – pazarlásmentes húsvét a Nébih tanácsaival

„A hűtő nem élelmiszertemető” – pazarlásmentes húsvét a Nébih tanácsaival

Húsvétkor az ünnepi asztalról nem hiányozhatnak a különféle sütemények, a sonka, a főtt tojás és a fonott kalács sem. A bőséges készülődés azonban gyakran együtt jár azzal is, hogy több étel készül, mint amennyit végül elfogyaszt a család. Nemes Imre, a Nébih elnöke az InfoRádióban részletesen elmagyarázta, mire kell nagyon odafigyelni.

Orbán Viktor: „mindenhol győzelemre állunk!” – videó

Ha nem akarjuk, hogy kizsebeljék Magyarországot, nemzeti kormányra van szükségünk – jelentette ki a miniszterelnök szerdán a szentesi választási nagygyűlésen. A választás tétjéről szólva kijelentette: a helyzet kristálytisztán átlátszó és egyszerű: „nemzeti kormányunk lesz vagy ukránbarát”.
inforadio
ARÉNA
2026.04.02. csütörtök, 18:00
Makláry Ákos
görögkatolikus pap, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke
Mindenki Trump nagy beszédére vár, de kitartott az emelkedés Amerikában

Mindenki Trump nagy beszédére vár, de kitartott az emelkedés Amerikában

Az iráni hírek mozgatják ma is a tőzsdéket, tegnap Donald Trump a harcok lezárásáról beszélt, ma pedig bejelentette, hogy Irán elnöke tűzszünetet kért az Egyesült Államoktól. Az amerikai indexek jelentős pluszban zártak kedden, ma reggel Ázsiában is masszív emelkedéseket lehetett látni, az irányadó európai indexek pedig 2-3 százalékos pluszban állnak. A magyar piac is követi a nemzetközi hangulatot, a blue chipek közül az OTP valósággal kilőtt, míg az elmúlt napokban nagy volatilitást mutató midcapek ma vegyesen teljesítenek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. április 1. 22:20
2026. április 1. 21:55
×
×