Infostart.hu
eur:
386.52
usd:
328.31
bux:
110953.4
2025. december 30. kedd Dávid
Botka Endre, a magyar labdarúgó-válogatott játékosa az Izrael elleni másnapi felkészülési mérkőzés előtt tartott sajtótájékoztatón a debreceni Nagyerdei Stadionban 2024. június 7-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Eldőlt, hol folytatja a Fradiból távozó Botka Endre

A labdarúgó OTP Bank Ligában sereghajtó Kecskeméti TE együttesénél folytatja pályafutását a 30-szoros válogatott Botka Endre.

A harmincéves futballista vasárnap a közösségi oldalán jelentette be, hogy nyolc év után távozik a címvédő Ferencvárostól, amelynek színeiben hat bajnoki címet nyert, a kecskemétiek honlapja pedig hétfőn számolt be arról, hogy Botka a szezon végéig kölcsönbe érkezik a csapathoz.

Botka a Honvédnál kezdte profi pályafutását, de korábban már játszott Kecskeméten: 2014 nyarán a kispestiektől ugyancsak kölcsönben szerepelt az együttesnél, akkor az őszi szezonban 16 bajnokin és 6 Magyar Kupa-, illetve Ligakupa-találkozón lépett pályára, mindannyiszor kezdőként. Első élvonalbeli gólját éppen kecskeméti színekben szerezte, emellett kiosztott egy gólpasszt is, s mivel kitűnően teljesített, télen a Honvéd már vissza is rendelte.

„Nagyon kellemes emlékeim vannak Kecskemétről, rengeteg barátot szereztem itt annak idején, egy nagyon jó edzővel dolgozhattam, akivel szintén baráti a viszonyom, a mai napig tartjuk a kapcsolatot. Mondhatjuk azt, hogy innen indult el a felnőtt karrierem. Hatalmas bizalmat kaptam akkor a klubtól, amit most szeretnék törleszteni. Tisztában van vele mindenki, hogy nehéz helyzetben vagyunk, de bízom benne, hogy tudok segíteni azzal, hogy most újra itt vagyok” – mondta Botka.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×