Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 7. vasárnap Ambrus
Stefan Gartenmann (j), a Ferencváros és Elton-Ofoi Acolatse, a Diósgyőr játékosa a labdarúgó OTP Bank Liga 14. fordulójában játszott Ferencvárosi TC - Diósgyőri VTK mérkőzésen a Groupama Arénában 2024. november 24-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Majdnem megégett a Fradi

A címvédő és listavezető Ferencváros háromgólos hátrányból felállva 3-3-as döntetlent ért el otthon a Diósgyőr ellen.

Az első félidőben gyakorlatilag minden úgy történt, ahogyan azt vélhetően a diósgyőriek eltervezték, hiszen a mezőnyben ugyan a házigazda Ferencváros játszott fölényben, a vendégek gyors ellentámadásokkal alakítottak ki helyzeteket, melyeket ráadásul szinte tökéletesen használtak ki.

A 7. percben Acolatse szerzett vezetést úgy, hogy Edomwonyi hasra esve adta be neki a labdát, ő pedig megbotlott a saját lábában és így került róla a hálóba a labda.

A gólszerző nem sokkal később egy hasonlóan szerencsés mozdulattal hozta helyzetbe a 19 éves Huszárt, akinek csak az üres kapuba kellett passzolnia.

A 40. percben úgy tűnt, akár el is dőlhet a három pont sorsa, miután Bényei egy szöglet utáni kipattanót kapásból bombázott Dibusz hálójába, azonban Varga gyakorlatilag közvetlenül a középkezdés után szépített.

Pascal Jansen, az FTC vezetőedzője hármas cserével "programozta újra" csapatát a szünetben, a hazaiak fölénye még tovább nőtt és a játékrész közepén pillanatok alatt ledolgozták kétgólos hátrányukat.

Sőt, Saldanha a vezetést is megszerezte a Ferencvárosnak, de a VAR-vizsgálat után érvénytelenítették találatát.

A hajrában kis híján újra betaláltak a vendégek, de Maiga óriásit mentett kapuja torkában. A játékvezető a legvégén több mint hat percet hosszabbított, de az eredmény nem változott.

A Malmö elleni, csütörtökön sorra kerülő, fontos Európa-liga mérkőzésre készülő zöld-fehérek öt mérkőzés óta ugyan veretlenek az élvonalban, de háromszor is csak döntetlent játszottak. A DVTK legutóbb 11 bajnokijából csak egyet vesztett el.

Címlapról ajánljuk
Vinkó József: én is megdöbbentem, milyen titkokat, rejtett történeteket mutatnak Budapest egyes gasztrohelyei

Vinkó József: én is megdöbbentem, milyen titkokat, rejtett történeteket mutatnak Budapest egyes gasztrohelyei

Nagyon is létezik gasztroturizmus – mondta Vinkó József, a Magyar Konyha magazin főszerkesztője az InfoRádió Aréna című műsorában, és felhívta a figyelmet újonnan összeállított gasztroséta helyekre. Beszélt arról is, hogy a hozzánk látogató külföldiek hetven százaléka milyen ételt keres, és hogy leáldozik-e a fine dining csillaga. Megtudhattuk tőle azt is, miért „házasítják” a japán és a perui konyhát.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Budapest így kerüli meg a kormányt a nemzetközi színtéren

Budapest így kerüli meg a kormányt a nemzetközi színtéren

Bár a diplomácia hagyományosan elsősorban nemzetállami feladatként jelenik meg, az utóbbi évtizedekben számos más szereplő – például civil szervezetek, vállalatok, multinacionális intézmények, valamint települési és területi önkormányzatok – is aktívan részt vesz a nemzetközi kapcsolatok alakításában. Az önkormányzatok így saját nemzetközi hálózataik révén bővítik mozgásterüket, tanulnak egymástól, átveszik egymás bevált gyakorlatait, és cserélnek közpolitikai modelleket. Az önkormányzati, vagy más néven szubnacionális diplomácia azt jelenti, hogy a nemzeti kormányok alatti közigazgatási egységek közvetlenül létesítenek és ápolnak külföldi partnerkapcsolatokat. Budapest esetében is az figyelhető meg, hogy az elmúlt években egyre határozottabban lép fel önálló, saját útját járó szereplőként a nemzetközi porondon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 7. 06:30
×
×
×
×