Infostart.hu
eur:
355.37
usd:
302.19
bux:
132879.95
2026. május 8. péntek Mihály
A magyar színekben versenyző, kabardföldi származású Muszukajev Iszmail (kék) a függetlenként induló orosz Samil Mamedov ellen küzd a férfi szabadfogású birkózók 65 kilogrammos súlycsoportjának negyeddöntőjében a belgrádi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon 2023. szeptember 18-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Az orosz cselgáncsozók után a birkozók is bejelentették, hogy nem mennek az olimpiára

Bizonyítaniuk kellett volna, hogy nem állnak kapcsolatban a fegyveres erőkkel.

Az orosz szövetség szombaton közölte, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) által támasztott "sportszerűtlen" követelmények miatt bojkottálja az idei ötkarikás játékokat. Előzőleg a NOB tíz orosz birkózónak a részvételéhez járult hozzá semleges színekben, ugyanakkor megtagadta az engedélyt többek között az egyaránt világbajnok Szaurbek Szidakovtól, Szaur Ugujevtől és Musza Jevlojevtől is.

Egy hete az Orosz Cselgáncs Szövetség jelezte hasonló okokból, hogy nem indít sportolókat az olimpián.

A NOB a semleges színekben való részvételhez többszintű ellenőrzést vezetett be, melynek során az orosz érintetteknek egyebek között el kellett határolódniuk az Ukrajna elleni háborútól, és bizonyítaniuk kellett, hogy nem állnak kapcsolatban a fegyveres erőkkel.

Címlapról ajánljuk

Politikai földindulás Angliában, Starmer elismeri a fájdalmas eredményeket

A kormányzó Munkáspárt jelentős veszteségeit és a Nigel Farage vezette radikális EU- és bevándorlásellenes Reform UK párt előretörését jelzik az angliai helyhatósági választások első részeredményei. Keir Starmer munkáspárti miniszterelnök szerint az eddig megismert választási eredmények „fájdalmasak”, de nem gyengítik elkötelezettségét az általa megígért változások végrehajtására.
inforadio
ARÉNA
2026.05.08. péntek, 18:00
Navracsics Tibor
közigazgatási és területfejlesztési miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×