389.57
361.94
68002.24
2024. május 3. péntek Irma, Tímea
Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Kínai Nagydíjának időmérő edzésének eredményhirdetésén a sanghaji versenypályán 2024. április 20-án. A futamot április 21-én rendezik.
Nyitókép: MTI/AP/Andy Wong

Semmi sem zavarta meg Verstappent a Kínai Nagydíjon - végeredmény, állás

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíjat, ezzel tovább növelte az előnyét az összetettben.

A 26 éves holland pilótának a kínai verseny volt karrierje 190. F1-es viadala, melyen az idei negyedik és pályafutása 58. futamgyőzelmét aratta.

A Sanghajban korábban még soha nem diadalmaskodó Verstappen mögött Lando Norris, a McLaren brit versenyzője ért célba másodikként, a dobogó alsó fokára pedig a másik Red Bullt vezető mexikói Sergio Pérez állhatott fel.

A rajtnál Verstappen gond nélkül megtartotta az első helyet, mögötte viszont Fernando Alonso (Aston Martin) feljött másodiknak, miután remek manőverrel megelőzte Pérezt, aki azonban az ötödik körben visszavette a második pozíciót. Alonso hamarosan még eggyel hátrébb került, ugyanis Norris is lehagyta.

Az első kerékcseréknél az élmezőnyből a két Red Bull egyszerre, ugyanabban a körben hajtott a boxba, és miután a riválisok is megkapták a friss abroncsokat, Verstappen vezérletével visszaállt az eredeti sorrend.

A 21. körben Valtteri Bottas (Sauber) autója műszaki hiba miatt leállt, s mivel a finn versenyző veszélyes helyen állt félre, a versenybíróság a pályára küldte a biztonsági autót. Ennek nyomán szinte az egész mezőny a boxba hajtott újabb kerékcserére, majd az újraindítást követően szinte azonnal több kisebb koccanás is történt, így aztán újfent a pályára hajtott a biztonsági autó.

A következő újraindítás már zökkenőmentesen zajlott le, Verstappen az élen maradt, mögötte Norris, Charles Leclerc (Ferrari), Pérez volt a sorrend, a mexikói Red Bull-versenyző ugyanis pozíciókat veszített, amikor az első biztonsági autós szakaszban kiállt kerékcserére.

Tizenhét körrel a leintés előtt Pérez megelőzte Leclerc-et, és üldözőbe vette Norrist a második helyért, de arra már nem volt esélye, hogy utolérje, illetve lehagyja.

Sanghaj, 2024. április 21.
A futamgyőztes Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Kínai Nagydíjának eredményhirdetésén a sanghaji versenypályán 2024. április 21-én. A címvédő és háromszoros világbajnok 26 éves versenyzőnek a sanghaji futam volt karrierje 190. Forma-1-es viadala, melyen az idei negyedik és pályafutása 58. futamgyőzelmét aratta.
MTI/EPA/Alex Plavevski
A futamgyőztes Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Kínai Nagydíjának eredményhirdetésén a sanghaji versenypályán 2024. április 21-én. MTI/EPA/Alex Plavevski

A világbajnokság két hét múlva az Egyesült Államokban, a Miami Nagydíjjal folytatódik.

Végeredmény, Kínai Nagydíj, Sanghaj

(56 kör, 305,066 km, a pontszerzők)

1. Max Verstappen (holland, Red Bull) 1:40:52.554 óra

2. Lando Norris (brit, McLaren) 13.773 másodperc hátrány

3. Sergio Pérez (mexikói, Red Bull) 19.160 mp h.

4. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 23.623 mp h.

5. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari) 33.983 mp h.

6. George Russell (brit, Mercedes) 38.724 mp h.

7. Fernando Alonso (spanyol, Aston Martin) 43.414 mp h.

8. Oscar Piastri (ausztrál, McLaren) 56.198 mp h.

9. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 57.986 mp h.

10. Nico Hülkenberg (német, Haas) 1:00.476 perc h.

• leggyorsabb kör: 1:37.810 perc (Alonso, 37. kör)

Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Anyagi szempontból is fontos az ellenzéki pártoknak, hogy jól szerepeljenek az idei európai parlamenti és önkormányzati választáson, mert azzal növelik az esélyüket arra, hogy 2026-ban, az országgyűlési választáson egy százaléknál jobb eredményt érjenek el, és állami támogatásban részesüljenek. Az InfoRádióban Cservák Csaba alkotmányjogász professzor beszélt arról, hogy az állam mikor és miért támogatja a választáson elinduló pártokat.
2024.05.06. hétfő, 18:00