0
2024. május 2. csütörtök Zsigmond
Milák Kristóf az úszó országos bajnokságon a Duna Arénában 2024. április 9-én.

Megnyerte a fő számát Milák Kristóf az országos bajnokságon

Időeredményével bejelentkezett az olimpiai éremre a 200 méteres pillangóúszásban. Később 50 gyorson is kvótát szerzett, ahogy Kapás Boglárka is 200 méter pillangón

Milák Kristóf fő számában, 200 méter pillangón végig vezetve nyert szerdán a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokságon. A szám olimpiai, világ- és Európa-bajnoka, világcsúcstartója délelőtt egy másodperccel jobbat úszott (1:55.43), mint egy évvel ezelőtt ilyenkor ugyancsak az előfutamban Kaposváron, ahol ezt megelőzően legutóbb versenyzett.

Ez alapján arra lehetett következtetni, hogy a 24 éves klasszis akár megismételheti egy évvel ezelőtti döntős eredményét (1:52.58). Ettől végül most messze volt - 1:54.90 perccel csapott célba -, de így is magabiztosan győzött. Klubtársa, Márton Richárd tudta - a táv háromnegyedéig - tartani vele a lépést, ő 1:56.32-vel zárt.

Milák később 50 méter gyorson: 21.89 másodperces egyéni csúccsal csapott célba, amivel teljesítette a párizsi indulási "kritériumot" (21.96). Korábban 100 és 200 méter pillangón már biztosította helyét a francia fővárosban sorra kerülő ötkarikás játékokon, 50 méter gyorson rajta kívül még Szabó Szebasztiánnak van meg a szintje.

Kapás Boglárka olimpiai indulást érő idővel nyert 200 méter pillangón. A harmincéves magyar versenyző 2:08.15 perccel csapott célba, így teljesítette a 2:08.43-as párizsi szintet.

"Nagyon boldog vagyok, mert a pályafutásom során sohasem kellett még ilyen sokáig kergetnem az olimpiai szintidőt. A legfontosabb az volt, hogy ne görcsöljek rá erre, szerintem eddig talán ez volt a legnagyobb akadály" - nyilatkozott az M4 Sportnak a futam után.

Kapás - aki ebben a számban 2019-ben, Kvangdzsuban világbajnok volt - az ötödik olimpiájára készülhet. Legjobb ötkarikás eredményét elérve 2016-ban, Rio de Janeiróban 800 méter gyorson bronzérmet nyert.

Senánszky Petra 50 méter gyorson, Telegdy Ádám pedig 100 méter háton közel volt az olimpiai szinthez. Az uszonyos úszásban sportági legendának számító Senánszky 25.05 másodperccel győzött, ezzel 35 századdal maradt el az ötkarikás induláshoz elvárt eredménytől (24.70).

Telegdy - akinek 200 méter háton van már szintje, de jelenleg csak harmadik a magyar rangsorban - 53.76 másodperccel nyert. Mindössze két századdal jobb időre lett volna szüksége a szint megúszásához, igaz, ebben a számban már hárman is rendelkeznek az előírt eredménnyel.

Dobrev Klára a Ligetben: "fogd be a szádat, magyar dolgozó, mert különben kirúgunk, ezt üzeni Orbán Viktor kormánya"

Európai fizetéseket, európai nyugdíjat, európai egészségügyet, európai béreket sürgetett a Demokratikus Koalíció, az MSZP és a Párbeszéd európai parlamenti (EP-) listavezetője szerdán Budapesten. Dobrev Klára közölte, erős Európát akar, amely minden magyarra tud vigyázni, akkor is, ha a kormánnyal szemben kell megvédenie őket.