Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Székely Norbert, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a kosárlabda olimpiai selejtező torna 3. fordulójában játszott Magyarország - Spanyolország mérkőzésen a soproni Novomatic Arénában 2024. február 11-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Megvan Székely Norbert utóda a női kosárválogatott élén

Hajszálnyival maradt le a csapat a párizsi olimpiai szereplésről, ez került a korszakos edző állásába. Völgyi Péter jön.

Székely Norbert, a női kosárlabda-válogatott szövetségi kapitánya a magyar szövetség (MKOSZ) keddi elnökségi ülésén lemondott posztjáról, a testület pedig Völgyi Pétert nevezte ki utódjának.

Az MKOSZ honlapjának közlése szerint a szövetség vezetése megköszönte Székelynek "a 2017 óta elvégzett kiváló építő munkát", melynek csúcsaként a női csapat a tavalyi Eb-n negyedik lett, és már 16. a világranglistán.

A beszámolóból kiderül, a szervezet a soproni olimpiai kvalifikációs torna után - melyen a magyar válogatott az utolsó játéknapon szoros küzdelemben kikapott a spanyoloktól, így lemaradt a párizsi kvótáról - "hagyott időt a helyzet higgadt értékelésére, a szakmai szempontok alapos elemzésére".

Székely Norbert az ülésen bejelentette, hogy lemond posztjáról, amit az elnökség elfogadott, megértve a távozó kapitány érveit, "aki

már a selejtezők előtt jelezte, hogy az olimpiai ciklus végeztével visszavonul a felnőtt női válogatott vezetésétől".

A szövetség vezető testülete Völgyi Péter személyében már ki is nevezte Székely utódját. Az MKOSZ a női válogatott szövetségi kapitányi pozíciójában továbbra is magyar vezetőedzőben gondolkodott - áll a közleményben.

A korábban férfi szakágban magyar bajnoki címig és kupagyőzelemig jutó Völgyi a DVTK női csapatával idén az Euroliga négyes döntőjének küszöbéig menetelt. A szakember tavaly az év edzője lett, miközben 2017-től az elmúlt év nyaráig az U18-as női válogatottat vezette, mellyel 2019-ben Eb-ezüstérmet szerzett.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: amikor Magyarország nem a maga ura, mindig ráfázik

A békepárti országjárás Kecskeméten folytatódott szombaton, ahol Orbán Viktor miniszterelnököt Csiszár Jenő kérdezte. Az esemény a jelenlegi világ-és belpolitikai helyzetre, a békepárti álláspont kiemelt szerepére és Magyarország biztonsági érdekeire koncentrált.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×