eur:
407.19
usd:
370.92
bux:
82400.87
2025. április 8. kedd Dénes

Sipőcz Richárd legyőzte az Afrika-bajnokot

A +100 kilogrammos Sipőcz Richárd bejutott a nyolcaddöntőbe szombaton a Dohában zajló olimpiai kvalifikációs cselgáncs-világbajnokságon.

A 22 éves magyar dzsúdós a korosztályos Európa-bajnokságokon hét aranyat gyűjtött, a felnőtt mezőnyben pedig három bronzéremnél tartott a World Tour-sorozatban. A 32 között az algériai Mohamed Szofiane Belrekával kezdett, aki Afrika-bajnokságokon hétszer állhatott dobogóra, és kétszer kontinensbajnoki címet szerzett.

Első találkozójukon a Széchenyi Egyetem SE Győr sportolója eleinte nehezen tudta megmozgatni a 32 éves óriást, aki egy ízben fojtással kísérletezett. A mérkőzés a harmadik percben dőlt el, amikor Sipőcz egy csípődobással az oldalára döntötte Belrekát, ezért vazaarit kapott, majd az akciót leszorítással folytatta, és a második vazaari már ippongyőzelmet ért.

A 16 között a címvédő kubai Andy Granda következik.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Csizmazia Gábor: a vámoknak politikai hatásai is lesznek, ennek költségei a Trump-adminisztrációt terhelik

Csizmazia Gábor: a vámoknak politikai hatásai is lesznek, ennek költségei a Trump-adminisztrációt terhelik

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének munkatársa szerint Donald Trump amerikai elnök elődje, a demokrata Joe Biden protekcionista gazdaságpolitikáját viszi tovább, de átfogó kereskedelmi megállapodások helyett konfrontatív hozzáállással.

Elemző: a kiskereskedelem húzza idén a gazdaságot, az a kérdés, mennyire

Februárban az egy hónappal korábbihoz képest 0,6 százalékkal mérséklődött a kiskereskedelmi forgalom volumene, éves alapon azonban 3,3 százalékkal nőtt a forgalom – emelte ki a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett adatokat értékelve Regős Gábor, a Gránit Alapkezelő vezető közgazdásza.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.08. kedd, 18:00
Palkovics László
a mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Újra megütötték a forintot

Újra megütötték a forintot

A vámháború miatt kibontakozó nemzetközi befektetői hangulat romlásával párhuzamosan gyengült hétfőn a forint. Délután azonban hirtelen fordulat következett be, napon belül az euróval szemben 4 egységnyi erősödést is mutatott a hazai fizetőeszköz, este azonban ismét megütötték, miután Trump újabb vámokkal fenyegette meg Kínát. A magyar gazdaság kilátásai is terítékre kerülnek a Portfolio következő befektetői klubján, ahol neves közgazdászok vitatják meg az aktuális világgazdasági fejleményeket, gazdaságpolitikai döntéseket, monetáris politikai irányokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×