2024. július 13. szombat Jenő
Football soccer ball on grass field on stadium. Sport
Nyitókép: NiseriN/Getty Images

Labdarúgó NB I: az Újpest kiütésével lépett dobogóra a Puskás Akadémia

A Puskás Akadémia FC 5-1-re legázolta a vendég Újpest FC-t vasárnap, a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójában, ezzel a dobogó harmadik fokára lépett

Jól kezdett a dobogóért harcoló Puskás Akadémia, gyorsan vezetéshez is jutott. Tovább támadott a felcsúti csapat, főként Colley és Corbu volt elemében, de a ziccerekből nem született újabb gól Nikolic kapus bravúrjainak köszönhetően. A kiesés elől menekülő Újpest az egész első félidőben passzív volt támadásban, kevés veszélyt jelentett a hazai kapura.

Fordulást követően negyedóra alatt több gólszerzési lehetősége volt a vendégeknek, mint az első játékrészben. Ennek ellenére a Puskás Akadémia percek alatt megtriplázta előnyét, Lamin Colley első és második NB I-es gólját érte el. Teljesen szétesett az Újpest, amit jól jelzett a negyedik hazai gól előtti szituáció: a kapufáról középre kipattanó labdát hárman is csak nézték, közöttük a felcsúti csatár könnyedén az üres kapuba belsőzött. A hajrában a csereként beállt Varga Balázs szép lövéssel szépített az eredményen, de egy gyors kontra végén Zahedi visszaállította a négygólos különbséget és beállította a végeredményt.

OTP Bank Liga, 24. forduló: Puskás Akadémia FC - Újpest FC 5-1 (1-0) Pancho Aréna, v.: Vad II. Gólszerzők: Corbu (10.), Colley (62., 68.), Slagveer (74.), Zahedi (89.), illetve Varga B. (83.)

2024.07.15. hétfő, 18:00