65045.06
David Alaba of Real Madrid celebrates after scoring his sides first goal during the La Liga Santander match between FC Barcelona and Real Madrid CF at Camp Nou on October 24, 2021 in Barcelona, Spain. (Photo by Jose Breton/Pics Action/NurPhoto via Getty Images)
Nyitókép: Jose Breton/Pics Action/NurPhoto via Getty Images

A Real Madrid nyerte az El Clásicót

Folytatódott a Real Madrid jó sorozata a Barcelona ellen, a királyi klub sorozatban negyedszer is nyert az El Clásicón. Ezúttal 2-1-re, a Camp Nouban.

A kezdő csapatok. FC Barcelona: Ter Stegen – Mingueza, Piqué, Eric García, Jordi Alba – Gavi, Busquets, F. de Jong – Dest, Depay, Ansu Fati. Real Madrid: Courtois – Lucas Vázquez, Militao, Alaba, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modric – Rodrygo, Benzema, Vinícius Júnior.

Gavi a legfiatalabb játékos az El Clásicók történetében Vicente Martínez 1941-es bemutatkozása óta.

A katalánoknál Sergi Roberto helyett Mindueza, a madridiaknál Nacho helyett Lucas Vázquez kezd az előzetesen jelzettekhez képest.

Mindkét védelemnek akadt dolga az első percekben, az egyik oldalon Éder Militao, a másikon Piqué tisztázott.

Óvatos, sőt ideges a játék, meglepően sok a rossz átadás.

A 20. percben Vinícius Júnior becsapta Minguezát, majd betört a tizenhatoson belülre. Éric Garciát és Mingueza között elesett. A vendégek büntetőt reklamáltak, de nem kaptak.

Újra a brazil lódult meg, háromszor is becsapta a kapust, aztán elrontotta a helyzetet, igaz, eleve lesről indult.

A 25. percben Ansu Fati lerohanása után Dest középről tiszta helyzetből lőtt, de nem találta el a kaput.

Rodrygo lövését Ter Stegen jó helyen állva védte.

A 31. percben megszerezte a vezetést a Real Madrid. Egy gyors, bal oldali kontra végén David Alaba 15 méterről, a balösszekötő helyéről, tiszta helyzetből szép gólt lőtt a kapu bal oldalába, 0-1.

Az osztrák védő az El Clásicón lőtte első gólját a Real Madrid mezében.

Kevéssel a gól után Piqué veszélyes fejese alig kerülte el a jobb alsó sarkot.

Vége az első félidőnek, 1-0-ra vezet a Real Madrid.

Kezdődik a második játékrész, Ronald Koeman hátvéd helyére csatárt küldött be, Minguezát Coutinho váltotta. Nyilván Sergino Dest húzódik majd hátra.

Kiegyenlített játékkal telt el a félidő első tíz perce, elég sok a szabálytalanság.

Az 58. percben Kroos és De Jong birkózott a levegőben, előbbi kezére pattant a labda, mindez a Madrid tizenhatosán belül. Ám a holland lökött, s ezért a kezezés már nem számított.

A másik oldalon Dest óriásit mentett a kaputól tíz méternyire már lőni készülő Vinícius Junior elől.

Modric előkészítése után Benzema pont oda lőtte a labdát, ahova a kapus helyezkedett.

Carlo Ancelotti erősíti a középpályás sorát: Fede Valverde váltotta Rodrygót.

Úgy tűnt, Vinícius újabb nagy helyzetet alakított ki, de Benzema lesre szaladt. A másik oldalon Dest lövése alig ment fölé, de Courtois rajta volt a labdán.

Koeman beküldte Sergio Agüerót, mégpedig Ansu Fati helyére. Két perccel később Frenkie de Jong számára is véget ért a meccs, Sergi Roberto folytatja.

A zutolsó tíz perc nyitányán Piqué és Valverde összefejlt, mindkettőt ápolják, azátn mindketten folytatják. Ellenben Gavi helyére Luuk de Jong ment be.

Vinícius Junor is befejezte Marco Asensio szállt be.

A 89. percben Thibaut Courtois hosszan kirúgta a labdát, de belesérült, ápolni kellett. Annyira nem volt nagy a baj, hogy cserét kérjen. Ellenben Fede Valverde nincsen rendben az előző ütközés után, Dani Carvajal váltotta. Ő a csere cseréje.

Hét perc a hosszabbítás!

A 94. percben Piqué a földet csapkodta, hogy nem kaptak büntetőt, ellenben a Madrid közben végigvitt egy kontrát, Marco Asensio lövését Ter Stegen még kiütötte, de középre, s az Éric Garcíát megelőző Lucas Vázquez eldöntötte a meccset, 0-2.

Dest jobb oldali beadása után Alaba elesett, így Sergio Agüero közelről szépített, 1-2.

Az újrakezdésre már nem volt idő.

A Real Madrid visszavette a vezetést a tabellán – legalább az esti Atlético Madrid–Real Sociedad mérkőzésig.