Infostart.hu
eur:
362.24
usd:
313.7
bux:
148371.75
2026. augusztus 5. szerda Krisztina
Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője (j) a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Francia Nagydíjának rajtja után a Paul Ricard versenypályán, a dél-franciaországi Le Castellet-ben 2021. június 20-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Sebastien Nogier

Jöhet a Forma–1-ben is a Grand Slam

Stefano Domenicali vezérigazgató még egy újítással próbálná megnyerni a fiatalabb nézóket.

A Forma–1-ben idén próbálják ki először a sprintkvalifikációt, az eddigi két próbálkozás fogadtatása azonban meglehetősen vegyes volt, legalább annyian ellenzik a rajtsorrendről döntő versenyt, mint ahányan imádják. Eközben már a következő újításra készül a sorozat, hogy meg tudja szólítani a fiatalabb közönséget is: a tenisz mintájára lehetne Grand Slam-győztes a Forma–1-ben is – írja a vezess.hu.

Stefano Domenicali vezérigazgató szerint fontolgatják azt az ötletet, hogy a hagyományos mellett legyen sprintbajnoki cím is, amit értelemszerűen az a versenyző nyerne, aki a sprintkvalifikációk során a legtöbb pontot gyűjti.

“Gondolkozunk egy Grand Slamen, egy kiegészítő bajnoki címen, ami a teniszben is van: aki például megnyeri a sprintbajnoki címet és a bajnokságot is, ő Grand Slam-győztes is lenne. Az F1-nek változnia kell, és érdekesebbé kell válnia a fiatalok számára” – magyarázta Domenicali.

Az F1 vezetője szerint a sprintkvalifikáció siker, és el tudja képzelni, hogy az idei három után hétre nőjön az ilyen események száma.

Címlapról ajánljuk
Szűts Ildikó: így spórolnak a budapesti strandok és fürdők – a vendégek szinte észre sem veszik

Szűts Ildikó: így spórolnak a budapesti strandok és fürdők – a vendégek szinte észre sem veszik

Számos energiatakarékossági intézkedést vezetett be a Budapest Gyógyfürdő és Hévizei Zrt. a nagy hőség miatt – erről beszélt az InfoRádióban Szűts Ildikó, a vállalat vezérigazgatója.

Rusvai Miklós: a mostani ebolajárvány még egy ideig megállíthatatlan lesz

Meghaladta az 1500-at a Kongói Demokratikus Köztársaság keleti részén kitört ebolajárvány halálos áldozatainak száma – derült ki a közép-afrikai ország hivatalos adataiból. Rusvai Miklós virológus az InfoRádióban elmondta: a járvány ellen még nem létezik vakcina, sem gyógyszer a betegek kezelésére, azonban nagy erőkkel fejlesztik, és 2027-re már elkészülhet.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Szeptembertől új vezető kerül az OKSZ élére

Szeptembertől új vezető kerül az OKSZ élére

Az Országos Kereskedelmi Szövetség Elnöksége ellenszavazat és tartózkodás nélkül Balázs Ildikót, az Auchan Magyarország Kft. eddigi vállalati kapcsolatokért, fenntarthatóságért és kommunikációért felelős igazgatóját választotta a szervezet új főtitkárává. A szakember az elmúlt időszakban az OKSZ társelnökeként vett részt a szövetség munkájában, ezt követően operatív vezetőként kívánja a döntéselőkészítések megkerülhetetlen szereplőjévé emelni a kereskedelmi szervezetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×