386.98
356.05
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik
Az Európai Labdarúgó-szövetség, az UEFA által közreadott kép az üres lelátókról a párizsi Parc des Princes stadionban a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének Paris Saint-Germain - Borussia Dortmund visszavágója előtt 2020. március 11-én. A mérkőzést a tüdőgyulladást okozó koronavírus terjedése miatt biztonsági okokból zárt kapuk mögött rendezik.
Nyitókép: MTI/EPA/UEFA/Getty Images

Teljessé vált a labdarúgó-BL mezőnye

Bejutott Moldova bajnoka is, méghozzá a Dinamo Zagreb kiejtésével.

A Sheriff Tiraspol, a Salzburg és utolsóként a Sahtar Donyeck is bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörébe, miután a selejtező negyedik fordulójában jobbnak bizonyult a Dinamo Zagrebnél, a Bröndbynél, valamint a Monacónál.

A párharcok szerdai visszavágóján a moldovai együttes a hazai háromgólos előny birtokában várta a zágrábi összecsapást, amelyen gól nélküli döntetlent játszott a házigazda horvát gárdával. Az osztrák csapat pedig a múlt heti, hazai 2-1-es győzelem után vendégként is pont ennyire kerekedett dán riválisa fölé.

A Sahtar-Monaco párharcban viszont hosszabbításra is szükség volt, és az ukránok végül a 98. percben becserélt Ruben Aguilar 114. percben esett öngóljával egyenlítették ki kétgólos hátrányukat - az első félidőben a vendég franciák részéről Wissam Ben Yedder duplázott -, a hazai döntetlen pedig számukra továbbjutását jelentett az idegenbeli győzelem után.

A párharcok vesztesei az Európa-liga csoportkörében szerepelhetnek ősszel, míg a BL 32-es főtáblája a szerdai három selejtezős párharccal vált teljessé.

Bajnokok Ligája, selejtező, 4. (utolsó) forduló, visszavágók:

Sahtar Donyeck (ukrán)-AS Monaco (francia) 2-2 (0-2, 1-2, 1-2) - hosszabbítás után

Továbbjutott: a Sahtar Donyeck, 3-2-es összesítéssel.