Infostart.hu
eur:
358.19
usd:
304.59
bux:
135899.33
2026. május 7. csütörtök Gizella
Nyitókép: Thomas Eisenhuth/RB Leipzig

Komoly bejelentést tett a Leipzig Szoboszlai Dominikról

A sérüléséből felépülő magyar játékos is megszólalt.

A német labdarúgó-bajnokságban második RB Leipzig 2026-ig szerződést hosszabbított Szoboszlai Dominikkal, a magyar válogatott középpályásával.

A lipcsei klub honlapján olvasható közlemény szerint a húszéves futballista az elmúlt hetekben már együtt edzhetett társaival, miután makacs ágyéksérüléséből felépült.

Szoboszlai tavaly decemberben szerződött Salzburgból Lipcsébe, a megállapodás eredetileg 2025-ig szólt, ám a sérülés miatt a középpályás eddig nem tudott pályára lépni a szintén magyar válogatott kapus Gulácsi Pétert, valamint a védő Willi Orbánt is foglalkoztató csapatban.

Az RB Leipzig hozzátette, Szoboszlai csütörtökön elhagyja az együttest és Magyarországra utazik, hogy együtt készüljön válogatott csapattársaival a június 11-én kezdődő, részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságra.

"Természetesen nem így képzeltem az első félévet az RB Leipzignél, hiszen tavasszal szerettem volna a pályán segíteni a csapatot, de ez sajnos nem így alakult" - idézte a játékost a lipcsei egyesület honlapja. Szoboszlai hozzátette, a klub az első pillanattól kezdve minden támogatást és bizalmat megadott neki ahhoz, hogy sérüléséből sikeresen felépüljön.

"A szerződés meghosszabbítása ebben a nehéz helyzetben egy újabb erős bizonyíték arra, hogy hosszabb távon akarunk együtt dolgozni és sikereket elérni"

- folytatta.

A magyar válogatott az Eb F csoportjában a címvédő portugálokkal, a világbajnok franciákkal, valamint a németekkel játszik majd.

Címlapról ajánljuk
Szemész professzor: néha ki kell nézni az ablakon, különben megvakulunk

Szemész professzor: néha ki kell nézni az ablakon, különben megvakulunk

Járványszerűen terjed a rövidlátás, és ennek egyik oka az, hogy a mobiltelefonozás és a számítógép-használat miatt egész nap közelre nézünk. Erről a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának igazgatója beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában. A szakember szerint ennek érdekében Kínában bevezettek egy új iskolaépítési módszert is.

Tanulnak a tiszás képviselők

Annyi az új képviselő a parlamentben, hogy intenzív tanfolyamot kell szervezni nekik.
inforadio
ARÉNA
2026.05.07. csütörtök, 18:00
Molnár Judit
a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×