eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
Madrid, 2018. július 23.Andrij Lunyin ukrán kapust, a Real Madrid új játékosát bemutatja Florentino Pérez klubelnök a spanyol futballcsapat madridi otthonában, a Santiago Bernabeu Stadionban 2018. július 23-án. (MTI/EPA/Zipi)
Nyitókép: MTI/EPA/Zipi

A Szuperligát elhagyó kluboknak 300 millió eurós büntetést kellene fizetniük

Az európai futball felbolygató vállalkozás résztvevői sajtóhírek szerint súlyos szerződést írtak alá.

Vasárnap este robbant a bomba: Európa 12 neves futballklubja új sorozatot indít. Az Európai Szuperliga (ESL) valóra válni látszó ötlete hamar zuhanórepülésbe fordult, a politikai, a szakmai és a szurkolói nyomás hatására a klubok egymás után hátráltak ki az új szervezetből. Legalábbis a nyilatkozataik szerint.

A katalán Sport ugyanis arról ír, hogy hivatalosan még a 12 alapító egyike sem mondta fel a vasárnap aláírt szerződést, és ennek igen csak súlyos oka van: a megállapodás szerint

bármelyik csatlakozó klubnak, amely elhagyja a Szuperligát, 300 millió eurós büntetést kell fizetnie.

Ami azért még a legtehetősebb klubok esetében is az éves költségvetés fele-harmada, tehát tulajdonképpen kifizethetetlen.

Ezt a kikötést a szerződésbe állítólag mások mellett Florentino Perez, a Real Madrid és az ESL elnöke szorgalmazta, mert úgy érezte, hogy az angol klubok nem elég eltökéltek az új szervezet életre hívásában.

A 300 milliós fájdalomdíj vélhetően összefügg azzal a 3,5 milliárd eurós gigahitellel, amelyet a Szuperliga a JP Morgantől akart felvenni, mert ez lehetett volna a törlesztés fedezete, ha esetleg valamelyik résztvevő kihátrál a ligából. Nagy kérdés, hogy most, amikor a befektetési bank is visszalépett, jogosan követelhető-e a távozóktól a hatalmas összeg.

A húszcsapatosra tervezett Európai Szuperliga létrehozását vasárnapról hétfőre virradóra jelentették be, az alapítók között hat angol, valamint három-három olasz és spanyol klub volt. Elsőként kedd este a Manchester City jelentette be hivatalosan, hogy visszalép a szerepléstől, majd szerda hajnalban a Chelsea, aztán az Arsenal, a Liverpool, a Manchester United és a Tottenham Hotspur is kihátrált a kezdeményezésből. Szerda délutánra az Atlético Madrid, az Internazionale és az AC Milan lépett vissza, a Juventus pedig ekkor már az ESL megvalósítását bizonytalannak értékelte. Az alapító klubok közül így csak az FC Barcelona és a Real Madrid nem változtatott hivatalosan az álláspontján.

Címlapról ajánljuk
Gyenesei Leila: új vezetéssel és más szemlélettel nagy lendületet kaphat az öttusa

Gyenesei Leila: új vezetéssel és más szemlélettel nagy lendületet kaphat az öttusa

Tizenkét év után lett újra magyar tagja a Nemzetközi Öttusa Szövetség elnökségének, miután Gyenesei Leilát beválasztották az irányító testületbe a tisztújító kongresszuson. A világbajnok öttusázó az InfoRádióban elmondta: a sportág népszerűbbé és jobban eladhatóbbá válhat azzal, hogy a lovaglás helyére bekerült az akadályverseny a számok közé.

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×