Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
Peking, 2018. október 5.Fucsovics Márton az olasz Fabio Fognini elleni mérkőzésen a pekingi keménypályás tenisztorna férfi versenyének negyeddöntőjében 2018. október 5-én. Fognini 6:4, 6:4 arányban győzött. (MTI/EPA/Vu Hong)
Nyitókép: MTI/EPA/Vu Hong

Fucsovics Márton: három napig az ajtóm elé tették le az ételemet

Az Australian Open helyszínén tartózkodó teniszező elmondta, hogyan él a kényszerű körülmények között.

Már Melbourne-ben, a február 8-án kezdődő Australian Open helyszínén tartózkodik első számú férfi teniszezőnk, Fucsovics Márton, aki az Indexnek adott interjújában elmondta, a verseny előtti két hét karanténban naponta öt órát edzhetnek - szigorú feltételekkel, leginkább taktikai elemeket gyakorol.

A világranglista 55. helyén álló teniszező beszámolt róla, hogy érkezése után három nap tervezett szobafogság várt rá a hotelban, ételét az ajtó elé letették neki.

"Elég a napi öt óra kondi és tenisz. Már nem az alapozás idejét éljük, a formába hozáson van a hangsúly.

Szurkolóim ajánlását figyelembe véve rengeteget adogatok"

- ecsetelte a lapnak.

Amikor nem edz, a szállodában edzőjével meccseket, játékosokat elemez, olvas vagy filmet néz, sok olyan megkeresésre válaszol, amelyekre normális időben nem jutna energiájra.

A két hónap versenyszünet után újra meccselő Fucsovics Márton nem tudja, milyen formában van, majd ha pályára lép, akkor lesz képben.

Tavaly nyolcaddöntős volt, Roger Federer állítitta meg, idén szeretné megismételni azt az eredményt, nem fog összezuhanni, ha nem lép most előrébb, de azért "rajta lesz".

Párosban is megméreti magát - Balázs Attilával -, de előre figyelmeztet, hogy nem túlságosan összeszokott páros az övék, mindketten inkább egyéni teniszezők.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×