Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Robert Lewandowski, a Bayern München játékosa ünnepli a Hertha BSC elleni gólját a 2019. augusztus 16-i bajnoki labdarúgó-mérkőzésen Münchenben.
Nyitókép: MTI/EPA/Ronald Wittek

Elber szerint jelenleg Lewandowski a világ legjobb labdarúgója

Lewandowski az előző idényben 47 tétmérkőzésen 55 góllal segítette a Bayernt.

Giovane Elber, a Bayern München korábbi brazil válogatott labdarúgója szerint jelenleg a bajorok lengyel támadója, Robert Lewandowski a világ legjobb játékosa.

A 15-szörös válogatott futballista - aki 1997 és 2003 között játszott a Bayernben - a Stuttgarter Zeitung lapnak adott nyilatkozatában kiemelte: a lengyel támadóval "Messi, Ronaldo, Neymar és Mbappé sem tudta tartani a lépést".

"A legutóbbi szezonban ő volt a világ legjobb futballistája. És a mostani idényben a helyzet semmit sem változott" - utalt Lewandowskira Elbert. Hozzátette: a 32 éves lengyel csatár nem elégedett meg azzal, amit már elért, nem ül a babérjain.

"Pontosan ez az, amit a Bayernben megtanult, hogy nem szabad hátradőlnie, ha elért egy célt. A következő idényben újra minden a nulláról indul, a régi sikerek és érdemek már nem számítanak semmit" - mondta.

Lewandowski az előző idényben 47 tétmérkőzésen 55 góllal segítette a Bayernt, amely a Bajnokok Ligáját, a bajnokságot, valamint a Német Kupát is megnyerte. A 2020/21-es idényben 13 tétmérkőzésen 14-szer volt eredményes és van öt gólpassza.

Az előző BL-szezont illetően már Lewandowskit választották meg a legjobbnak, és a nemzetközi szövetségnél (FIFA) is a legfőbb esélyesnek számít az év játékosa címre. Így lett volna ez az Aranylabda esetében is, pechjére azonban a koronavírus-járvány miatt idén az elismerés 64 éves történetében először nem osztják ki.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Folytatódnak a háború lezárását célzó tárgyalások: Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja, Kirill Dmitrijev szombaton Miamiban találkozik Donald Trump amerikai elnök küldöttével, Steve Witkoffal, valamint Trump vejével, Jared Kushnerrel- - írta a Reuters. Orosz ballisztikus rakéták csapást mértek Odessza Pivdennij kikötőjére, legalább hét ember meghalt, tizenöt megsebesült. Ukrajna arról számolt be, hogy a drónjaik találatot értek a Lukoil tulajdonában lévő Filanovszkij olajfúrótornyon, valamint egy katonai járőrhajón a Kaszpi-tengeren.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×